Novinky - 15.09.2023 20:01

Highlight: HC ´05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 5:6 v 1. kole

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: jojsport / tasr

V prvom kole Tipos hokejovej extraligy Banská Bystrica prehrala na svojom ľade s Trenčínom 5:6. V gólovej prestrelke dvakrát viedla 1:0 a 5:4, keď hokejisti spod hradu Matúša Čálka neudržali dvojgólové vedenie (1:3). Napokon však brali všetky body, keď sa v samom závere presadil obranca Pietroniro.

Do vedenia išli v ôsmej minúte domáci, keď sa v predbránkovom priestore najlepšie zorientoval Bíreš. Hostia odpovedali z podobnej situácie na konci prvej tretiny, puk za čiaru dotlačil Conway, a na začiatku druhej tretiny otočil stav v presilovke nepokrytý Lichanec. Na 1:3 zvýšil o dve minúty z ďalšej presilovky pohotový Petráš. Lenže tím spod Urpína vyrovnal stav peknou strelou Bíreša a dorážkou Matoušeka v početnej výhode. Gól do šatne dali napokon Trenčania po teči Imma.
        Stav 3:4 zmenil na 4:4 v tretej tretine z bystrického tlaku Vela a obrat privodil piatym gólom v presilovke z dorážky Gašpar. Lenže v početnej výhode sa presadil na druhej strane i Immo a 55 sekúnd pred koncom rozhodol o výhre hostí Pietroniro, keď mal brankár Belányi zakrytý výhľad.

1. kolo:
        HC ´05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 5:6 (1:1, 2:3, 2:2)
        Góly: 8. Bíreš (Žitný, Bačík), 27. Bíreš (Gašpar, Bačík), 33. Matoušek (Bíreš, Gašpar), 44. Vela (Wilkins), 52. Gašpar (Matoušek, Žitný) – 18. Conway, 23. Lichanec (Conway, Ekberg), 25. Š. Petráš (Conway, Ekberg), 39. Immo (Charbonneau, Baláž), 54. Immo (Pietroniro, Ahl), 60. Pietroniro (T. Bokroš, D. Hudec). Rozhodovali: Výleta, Baluška – Bogdaň, Ordzovenský, vylúčení na 2. min: 5:5, presilovky: 2:3, oslabenia 0:0, 2016 divákov

Banská Bystrica: Belányi – Wilde, Ďatelinka, Hora, Bačik, Holenda, Dame-Malka, Žabka – Petriska, Sojka, Matoušek – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Žitný – Štrauch, Stránsky, R. Faith – Šuchaň
        Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Starosta, Ekberg, M. Hudec, T. Bokroš, Hlaváč, Kupec – Ahl, Conway, Š. Petráš – Charbonneau, Baláž, Immo – D. Hudec, Sojčík, Krajčovič – Vaňo, Lichanec, M. Sloboda