Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

HC ´05 Banská Bystrica
8:3
(4:1, 2:1, 2:1)
HC Nové Zámky
Góly: 3. Češík (Lamper), 11. T. Surový (M. Lunter, G. Gélinas), 11. M. Lunter (Faillé, T. Surový), 14. T. Surový (M. Lunter, Faillé), 28. Hohmann (M. Lunter, V. Mihalik), 33. T. Surový, 48. M. Bartánus (Faille, T. Surový), 48. M. Bartánus (Hohmann, Bubela) - 5. R. Špirko (Rajenko, V. Škoda), 22. Salija (Zbořil), 52. Salija Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 3:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, R. Lauff - R. Gajan. st., Rojík, 2522 divákov

HC ´05 Banská Bystrica:

Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, M. Sersen, J. Brejčák, V. Mihalik, G. Gélinas, Michal Hudec, A. Sedlák - Faillé, T. Surový, M. Lunter - Belluš, Češík, Lamper - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Róth, P. Valent, Andrisík

HC Nové Zámky:

V. Kováč (14. P. Romančík) - M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, Milan Hruška, Michal Novák, Hain - V. Škoda, R. Špirko, Rajenko - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - Róbert Varga, Šimun, K. Jass - Lantoši, Dubinin, B. Fábry

Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice na vlastnom ľade zdolali hráčov Nových Zámkov vysoko 8:3 v nedeľňajšom stretnutí 14. kola slovenskej Tipsport ligy. "Barani" rozhodli o svojom víťazstve štyrmi gólmi už v prvej tretine, keď sa dvakrát presadil Tomáš Surový. Domáci kapitán zavŕšil hetrik počas druhej tretiny, pridal aj dve asistencie. Vydarený zápas odohral aj ďalší domáci útočník Mário Lunter, keď ku gólu pribalil tri asistencie.

Banská Bystrica vyhrala už siedmy zápas na domácom ľade v sérii, v priebežnej tabuľke je tretia. Nové Zámky si pripísali prvú prehru po štyroch víťazstvách a figurujú na šiestom mieste.