Program
Volejbal - 14.12.2023 09:18

Slovenky od mája proti šiestim súperom na troch turnajoch

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr

Slovenské volejbalistky sa v budúcej sezóne Zlatej Európskej ligy (ZEL) stretnú s reprezentáciami Chorvátska, Azerbajdžanu, Rakúska, Ukrajiny, Slovinska a Švédska. Vo štvrtok o tom informovala Slovenská volejbalová federácia (SVF).
        Súťaž sa bude premiérovo hrať formou troch turnajov a štartovať bude podujatím v Chorvátsku 17. mája. Slovenky si najskôr zahrajú proti Chorvátsku a Azerbajdžanu, o týždeň na to sa predstavia v Rakúsku. Tam si okrem Rakúšaniek zahrajú aj s Ukrajinou. Posledný turnaj na prelome mája a júna budú hrať v domácom prostredí, kde ich preveria Slovinky a Švédky. Presné dejisko zatiaľ nie je známe.
        "Teším sa, že odohráme šesť kvalitných duelov proti kvalitným súperom na troch turnajoch. Chorvátsko, Slovinsko aj Ukrajina sú súperi, s ktorými sme sa počas posledných dvoch rokov stretli a vieme, že s nimi môžeme hrať dobrý volejbal. Pre nás je veľkou neznámou Azerbajdžan, taktiež Rakúsko a o Švédkach vieme, že majú veľké ambície na celkové víťazstvo. Jednoduché to nebude, ale našim cieľom je dať dokopy čo najsilnejší tím, aby sme nazbierali body do svetového rebríčka a taktiež uspeli v Zlatej Európskej lige," uviedol tréner reprezentácie Michal Mašek pre oficiálny web SVF.
        Slovenky čaká na budúci rok "skrátená" reprezentačná sezóna. Dôvodom je priama kvalifikácia na ME 2026, slovenské reprezentantky tak budú štartovať len v ZEL. Mašek účasť na turnaji nepodceňuje: "Práve body, ktoré môžeme získať v tejto súťaži, nás môžu posunúť v rebríčku vyššie a zároveň bližšie k nášmu vytúženému cieľu, ktorým je kvalifikovanie sa na Majstrovstvá sveta v roku 2025."
        Finálový turnaj ZEL bude organizovať Česko. V prípade, že české reprezentantky obsadia v konečnej tabuľke všetkých tímov nižšiu ako štvrtú priečku, na záverečnom turnaji nahradia štvrtý umiestnený tím.
Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora