Novinky - 27.10.2023 21:11

HC MIKRON Nové Zámky - HK Nitra 2:3sn v 13. kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr / jojšport

Tento duel 13. kola hokejovej Tipos extraligy ste mohli sledovať na JOJŠPORT alebo prostredníctvom aplikácie JOJPLAY.

Zápas komentovali Peter Klimašovský a jeho hosťom bol prvýkrát Martin  Chovan.

Hokejisti HK Nitra triumfovali v 13. kole Tipos extraligy na ľade HC MIKRON Nové Zámky 3:2 po nájazdovom rozstrele. O triumfe hostí rozhodol Samuel Buček. "Corgoni" potvrdili stúpajúcu formu a vyhrali piaty z uplynulých šiestich duelov.
        V derby sa ujali vedenia v 19. minúte, keď sa po peknej kombinačnej akcii presadil Gajdoš. Na začiatku druhej tretiny zvýšil v presilovej hre Hrnka. Domáci však bleskovo znížili zásluhou Prokeša a v 37. minúte vyrovnali, keď vylúčenie Fatula potrestal Farley. V tretej časti hry ani v predĺžení gól nepadol a tak rozhodnutie padlo v nájazdoch, v ktorých uspeli Nitrania.

13. kolo TEL:
        HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 2:3 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
        Góly: 23. Prokeš, 38. Farley (Michnáč, Mamčics) - 19. Gajdoš (Slovák), 22. Hrnka (Slovák, Bubela), rozh. nájazd: Buček, vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, Rozhodovali: Goga, Crman – Gegáň, Orolin, 3046 divákov
        Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Ružek – Loggins, Roy, Farley – Michnáč, Prokeš, Mikúš – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Fafrák, Barto, Kováč
        Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Fatul, Gajdoš, Vitaloš, Bača, Valent, Ridzoň – Harper, Gill, Buček – Bubela, Gates, Jackson – Čederle, Hrnka, Griffin – Lacka, Slovák, Okoličány