Novinky - 12.11.2020 10:10

Smola! Podpísal zmluvu v NHL a zlomil si ruku

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Hokejisti Dukly Trenčín v stredajšom súboji hokejovej extraligy doma proti Popradu (3:6) neprišli len o tri body, ale aj o svojho elitného útočníka Marka Daňa. V zámorskej NHL kmeňový hráč Winnipegu Jets si totiž zlomil ruku, stalo sa tak ešte v prvej tretine. Informuje o tom denník Šport.

"Marko má zlomenú ruku, zo štadióna smeroval rovno na röntgen. Zatiaľ však neviem povedať, aké vážne bude jeho zranenie. Bol to smolný moment. Pri našej presilovke sa mu v súboji zvrtlo zápästie. Škoda, podobných situácií je v zápase milión,“ cituje trénera Dukly Jána Pardavého štvrtkové vydanie Športu..

Marko Daňo nevzdal pokračovanie kariéry v NHL a v úvode novembra sa dohodol na ročnom dvojcestnom kontrakte s Winnipegom Jets, v prípade pôsobenia v profilige zarobí 700-tisíc dolárov. Dvadsaťpäťročný Daňo už v nedávnej minulosti vo Winnipegu pôsobil, od sezóny 2015/2016 do ročníka 2017/2018 tam odohral 82 zápasov so súčtom 22 bodov za 10 gólov a 12 asistencií. Trenčiansky odchovanec v predchádzajúcej sezóne odohral tri zápasy za Columbus a zvyšok ročníka strávil v nižšej AHL.

V aktuálnej sezóne slovenskej extraligy nastúpil za Trenčín v dvoch zápasoch a nazbieral v nich tri body za 2 góly a 1 asistenciu. Trenčania zo šiestich zápasov vyťažili iba šesť bodov a v tabuľke súťaže im patrí 9. priečka.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora