Novinky - 11.10.2024 20:15

ZOSTRIH: DOXXbet Vlci Žilina - HC Nové Zámky 5:3 v 9. kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr / jojsport

Všetky zápasy hokejovej Tipos extraligy možno sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

Hokejisti Žiliny zvíťazili v piatkovom 9. kole Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 5:3. "Vlci" tak preťali trojzápasovú šnúru prehier a s 11 bodmi na konte okupujú priebežnú ôsmu priečku. Nové Zámky utrpeli už piatu prehru za sebou a v tabuľke klesli so šiestimi bodmi na 11. miesto.
        Domáci tím otvoril skóre už v 4. minúte hry. Jarid Lukosevicius zahral puk pred bránu. Spracoval ho Juraj Bezúch, ktorý švihom prestrelil Jasona Grandeho. Do prvej prestávky "vlci" viedli už o dva góly zásluhou Huntera Fejesa, americký krídelník skóroval strelou pomedzi Grandeho nohy. V druhej dvadsaťminútovke najprv skóroval Patrik Koyš a na 4:0 zvýšil strelou z prvej Bezúch. Za hostí sa v 31. minúte presadil Hugo Kováč. Nádeje "býkov" v 37. minúte utlmil samostatný únik poľského reprezentanta Kamila Walegu, ktorý v oslabení zvýšil už na 5:1.
        V 53. minúte vykresal nádej hostí na zvrat teč Romana Tvrdoňa. Novozámčania opäť znížili skóre o necelé tri minúty neskôr z hokejky Romana Chartnúcha, ktorý tečoval vyrazenú strelu Andreasa Štraucha, no napokon to na zisk bodov nestačilo.

Tipos extraliga, 9. kolo:

Vlci Žilina - HC MIKRON Nové Zámky 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)
        Góly: 4. Bezúch (Lukosevicius, Jones), 19. Fejes (Walega), 22. Koyš (Mráz, Gachulinec), 30. Bezúch (Lukosevicius, Tourigny) 37. Walega - 31. Kováč, 53. Tvrdoň (Bourdias, Guay), 56. Chatrnúch (Štrauch, Kováč), Rozhodovali: Baluška, Snášel – Frimmel, Orolin, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1806 divákov

Vlci Žilina: Lacouvée (Židek) – Tourigny, Rajnoha, Gachulinec, Pobežal, Holenda, Diakov – Bezúch, Jones, Lukosevicius – Mucha, Walega, Fejes – Varga, Mráz, Koyš – Belluš, Šmída, Juščák
         HC MIKRON Nové Zámky: Grande (Rychlík) – Bourdias, Semaňák, Kowalczyk, Komuls, Roman, Luža, Chatrnúch – Ducharme, Slovák, Lapšanský – Tvrdoň, Hamaliuk, Guay – Handlovský, Ondrušek, Kodhaj – Kováč, Ružek, Štrauch