Novinky - 05.01.2024 20:37

HKM Zvolen - HC´ 05 Banská Bystrica 5:3 v 33. kole Tipos Extraligy

Tento duel 33. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY. zámky

V našej SMS súťaži môžete hrať o 6-mesačné predplatné na aplikáciu JOJPLAY.

Hokejisti Zvolena zdolali v 33. kole Tipos extraligy v derby Banskú Bystricu 5:3 a po troch prehrách v rade sa tešili z troch bodov. Navyše svojho rivala spod Urpína preskočili v tabuľke na 5. mieste o skóre. Pomohli im k tomu pre maródku v tíme aj traja hráči z prvoligového Žiaru nad Hronom.
        Domáci začali lepšie, v šiestej minúte uspel pred odkrytou bránkou Csányi a v deviatej sa presadil z prečíslenia Hecl. V presilovke potom Zuzin mieril do žŕdky a namiesto 3:0 bolo 2:1 na konci prvej tretiny, keď po nepovšimnutej ofsajdovej situácie Výhonský znížil z dorážky. Na začiatku stredného dejstva zostal úplne voľný medzi kruhmi Kolenič a zvolenský krídelník sa nemýlil, podobne nepokrytý bol o tri minúty neskôr V. Fekiač, ktorý zvyšoval na 4:1 bekhendom. Lenže Bystričania potom v oslabení predviedli nezvyčajný rýchly výpad do útoku a z medzikružia zakončoval presne Hora. V 35. minúte z ľavej strany skóroval Hecl na 5:2 a vyhnal z bránky Krošelja, nahradil ho Belányi. V tretej tretine po prieniku znížil R. Faith a keďže domáci Fekiač a Hecl zvonili na žŕdkach, hostia mohli hrať v závere v šestici bez brankára, no drámu už neprivodili.

33. kolo TEL:
        HKM Zvolen – HC 05 Banská Bystrica 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)
        Góly: 6. Csányi (Mucha, K. Gabor), 9. M. Hecl (M. Hults, R. Bondra), 23. Kolenič (Jakúbek, V. Fekiač), 26. V. Fekiač (Kolenič, Jakúbek), 35. M. Hults (M. Hecl, Mudrák) – 20. Výhonský (Petriska), 33. Hora (Vela), 43. R. Faith (Ďatelinka). Rozhodcovia: Baluška, Snášel ml. – M. Orolin, Ordzovenský. Vylúčení na 2. min: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 3573 divákov.
        Zostavy:
        Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Hain, Sládok, Čulík – M. Hecl, M. Hults, R. Bondra – Marcinek, Langkow, Zuzin – Kolenič. V. Fekiač, Jakúbek – Csányi, K. Gabor, Mucha
        Banská Bystrica: Krošelj (35. Belányi) – Bačík, Žabka, Hora, D. Stránský, Luža, Ďatelinka, Pavúk – Turnbull, Vela, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Macek – Výhonský, R. Faith, Petriska – Štrauch, A. Stránský, Matoušek