Novinky - 19.07.2021 13:47

Zvolenčania sú sklamaní. Dve opory odišli, ale ostali v lige

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Úradujúci majster Slovenska prišiel o dve svoje výrazné legionárske opory, ktoré ho bodovo ťahali počas uplynulej sezóny. Odchod 49-bodového Mikka Nuutinena a 43-bodového Allana McPhersona bol trochu očakávanou záležitosťou, no počítalo sa s lukratívnou ponukou z niektorej poprednej európskej ligy. Namiesto toho obaja ostávajú na Slovensku, sťahujú sa približne dvesto kilometrov východne a naďalej tak ich umenie budeme obdivovať v najvyššej súťaži.

"S tým, že odíde jeden z dvojice McPherson - Nuutinen, sme rátali. Poviem otvorene, trochu nás vykoľajilo, že odišli obaja. To, že Mikko išiel do Michaloviec za fínskymi krajanmi, to je ešte pochopiteľné. Allan vyhral vo Zvolene titul, mal body, rozhodol finále a odišiel vo veľkom štýle. Ale to, že zmenil klub v rámci našej ligy a išiel do Košíc, to ma zamrzelo," cituje agentúra SITA Patrika Rybu, zvolenského hráčskeho skauta. Strata je o to citeľnejšia, že zvolenské rady opustil aj Radovan Bondra (Vítkovice), Miloš Kelemen (Mladá Boleslav) a T.J. Melancon (Liberec).

Pod Pustý hrad sa zároveň podarilo priviezť ďalšie zaujímavé zámorské akvizície. Kanadský krídelník Cole Ully má za sebou krátke pôsobenie v AHL aj produktívne roky v ECHL. Očakáva sa od neho prebratie líderskej pozície a zaostávať nemal ani dobre stavaný Nic Pierog, ktorý sa však napriek dohode na Slovensko nedostaví a pôsobiť bude v AHL. SZĽH totiž voči podobne "zrušeným" zmluvám nemá žiadnu ochranu.