Novinky - 14.09.2011 13:10

Minúta ticha pred zápasmi 1. kola hokejovej Tipsport extraligy

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: hkmzvolen/sita
Demitra_rip s čiernou páskou

V prestávkach a prerušeniach hry týchto majstrovských stretnutí SZĽH nariadil nepoužívať reprodukovanú hudbu. Slovenský zväz ľadového hokeja zároveň odporučil organizátorom majstrovských stretnutí v spolupráci s prevádzkovateľmi zimných štadiónov podľa možnosti vyvesiť smútočnú čiernu zástavu.

Riadiaci orgán najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy 2011/2012 spoločnosť Pro-Hokej sa takisto rozhodla vyjadriť smútok nad tragickou smrťou slovenského útočníka Pavla Demitru. "Vedenie najvyššej hokejovej súťaže Tipsport extraligy spoločnosť Pro-Hokej, a.s. vyjadruje smútok a úprimnú ľútosť manželke Majke, deťom i celej rodine a blízkym jedného z najlepších útočníkov v histórii slovenského hokeja, Pavla Demitru. Len ťažko hľadáme slová, ako vyjadriť naše myšlienky, ktoré nám v uplynulých hodinách neustále pripomínajú chvíle prežité v spoločnosti muža, ktorý šíril na domácom i zahraničnom ľade dobré meno slovenského hokeja. Rovnako chceme vyjadriť sústrastné slová aj pozostalým po ďalších obetiach leteckého nešťastia v Rusku," uviedli predstavitelia Pro-Hokeja na štvrtkovom zasadnutí valného zhromaždenia spoločnosti.


"Na svete existuje množstvo hokejistov, len niektorí sa stali legendami. Paľo medzi nich jednoznačne patrí. Mal nielen obrovský hokejový talent, ale aj dušu človeka, ktorý je ochotný zabudnúť na vlastné pohodlie a správať sa nezištne. Úctu k nemu, ale aj jeho spoluhráčom, ktorí nedoleteli na svoj prvý zápas v novej sezóne, sme sa rozhodli prejaviť minútou ticha pred všetkými zápasmi prvého kola Tipsport extraligy. Hudba zároveň nebude hrať ani počas prvých piatich minút prvej tretiny zápasov. Tie by mali jednotlivé kluby odohrať v plánovanom termíne 16. septembra 2011. Časový plán zápasov však upravíme podľa termínu poslednej rozlúčky. Zároveň všetci hráči aj členovia klubov nastúpia na zápasy s čiernou stuhou s číslom 38 na svojich dresoch,“ uviedol riaditeľ spoločnosti Vladimír Paštinský.