Novinky - 16.04.2024 21:02

ZOSTRIH: HK Spišská Nová Ves - HK Košice 2:1, Spiš po prvýkrát vo finále, štartujeme v piatok

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr

Všetky zápasy play-off hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

Hokejisti HK Spišská Nová Ves sa stali druhými finalistami play off Tipos extraligy. V rozhodujúcom siedmom semifinálovom stretnutí zvíťazili nad HC Košice 2:1 a v sérii triumfovali 4:3 na zápasy. Spišiaci sa vo finále stretnú s Nitrou, ktorá zdolala Michalovce 4:2 na zápasy. Pre hráčov Spišskej Novej Vsi pôjde o historicky prvé finále, ktoré sa začne v piatok na ich štadióne.
        Oba tímy spravili po šiestom zápase série niekoľko zmien v zostave. Do bránky domácich nastúpil od začiatku Filip Surák namiesto Marcela Melicherčíka, pre ktorého sa šiesty duel (prehra 1:4) skončil v 16. minúte po treťom inkasovanom góle. V zostave Spišiakov nefiguroval švédsky obranca Victor Björkung, vrátil sa do nej Šimon Groch. Košičania nastúpili bez potrestaného obrancu Eduarda Šedivého, po dlhšom čase v ich zostave figurovali obranca Cooper Zech a útočník Mário Lunter.
        Spišiaci zvíťazili vo všetkých šiestich doterajších domácich zápasoch play off a ambície predĺžiť túto sériu začali napĺňať už v úvodnej tretine. V 9. minúte si ešte brankár hostí Riečický efektne poradil so strelou Burgessa, no po následnom buly a strele Žiaka inkasoval - 1:0. Od 16. minúty bol náskok domácich už dvojgólový, keď akciu Nellisa počas signalizovaného trestu zblízka dokončil Rapáč - 2:0. Hostia reagovali výmenou brankárov a Riečického nahradil Janus.
        Košičania začali druhú tretinu aktívne, sľubné šance Fejesa či Šimuna sa ešte gólom neskončili, no Mikúš v presilovke prestrelil Suráka - 1:2. V polovici druhej tretiny sa Spišiaci dostali k 88-sekundovej presilovke o dvoch hráčov a hoci sa usadili v pásme, nedokázali prekonať Janusa.
        Hostia vyvinuli v tretej tretine viackrát tlak, v 52. minúte sa už radovali z vyrovnania, no Chovanov gól neplatil pre postavenie mimo hry. V snahe o vyrovnanie sa dve minúty pred treťou sirénou odhodlali k hre bez brankára, no ani v šestici nedokázali prekonať Suráka.

semifinále play off Tipos extraligy – siedmy zápas /na 4 víťazstvá/:
        HK Spišská Nová Ves - HC Košice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
        Góly: 9. Žiak (Ališauskas, Myklucha), 16. Rapáč (Archambault, Nellis) - 26. Mikúš (Breton). Rozhodovali: Stano, Hronský - D. Konc ml., Durmis, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4300 divákov. Zmeny: 16. Janus namiesto Riečického (Koš.)
        Spišská Nová Ves: Surák - Merežko, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch - Rapáč, Nellis, Archambault - Bakoš, Kerbashian, Majdan - Burgess, Myklucha, Džugan - Hamráček, Bortňák, Vandas
        Košice: Riečický (16. Janus) - Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Zech - Lunter, Chovan, Fejes - Jääskeläinen, Pollock, Mikúš - Bartánus, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Havrila, Šimun
        /konečný stav série: 4:3 na zápasy, Spišská Nová Ves postúpila do finále/

FINÁLE

Finálová séria play off hokejovej Tipos extraligy odštartuje prvým zápasom už v piatok 19. apríla. Hráči Spišskej Novej Vsi privítajú Nitru o 18.00 h, pričom v rovnakom čase by sa mali odohrať všetky finálové zápasy. Spišiaci budú mať výhodu domáceho prostredia v úvodných dvoch dueloch a aj v prípadnom piatom i siedmom zápase. Meno nového majstra, ktorý na pomyslenom tróne vystrieda HC Košice, bude známe najneskôr v utorok 30. apríla.