Novinky - 06.04.2024 20:39

HK Spišská Nová Ves - HK Košice 4:0 v 2. zápase semifinále play-off Tipos extraligy, stav série 2:0

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr

Všetky zápasy play-off hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v druhom semifinálovom stretnutí play off Tipos extraligy nad HC Košice 4:0. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy sa dostali do vedenia 2:0. Tretí duel je na programe v utorok v Košiciach.
        Košičania v druhom zápase urobili zmenu v bránkovisku, keď nastúpil Janus namiesto Riečického. Do zostavy hostí sa vrátil aj kapitán Chovan. Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej so šancami na oboch stranách, no bez gólu. Spišiaci otvorili skóre duelu po 44 sekundách druhej časti, Burgess vysunul Archambaulta, ktorý sa dostal do samostatného úniku a prekonal Janusa. Domáci o 88 sekúnd zvýšili na 2:0, Kerbashian sa presadil v predbránkovom priestore a trafil odkrytú bránku. Košiče zvýšili aktivitu v tretej tretine, v 56. minúte však Mikúš trafil len žŕdku. Hostia v závere odvolali brankára, ale už po pár sekundách to využil Džugan a upravil na 3:0. Konečný výsledok zariadil 22 sekúnd pred sirénou kapitán Rapáč.

        semifinále play off Tipos extraligy – druhý zápas /na 4 víťazstvá/:
        HK Spišská Nová Ves – HC Košice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
        Góly: 21. Archambault (Burgess), 23. Kerbashian (Majdan, Merežko), 59. Džugan (Bortňák, Archambault), 60. Rapáč (Drábek, Valach). Rozhodovali: J. Konc ml., Stano – D. Konc ml., Jedlička, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 4125 divákov.

        Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch, Vaverčák – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Zöld
        Košice: Janus – Olsson, Breton, Lalonde, Zech, Ferenc, Šedivý, Hudec – Bartánus, Chovan, Fejes – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Šimun – Bartoš, Havrila, Jokeľ
        /stav série: 2:0/

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora