Novinky - 18.03.2024 20:44

HK Spišská Nová Ves - HC´ 05 Banská Bystrica 3:2pp v 1. zápase štvrťfinále play-off Tipos extraligy

Všetky zápasy play-off hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali v prvom štvrťfinálovom stretnutí play off Tipos extraligy nad HC '05 Banská Bystrica 3:2 po predĺžení. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe už v utorok 19. marca opäť v Spišskej Novej Vsi.
        Domácim vyšiel lepšie úvod, boli aktívnejší a v 6. minúte dostali presilovú hru. Už po 14 ju využili, keď strelu Merežka tečoval kapitán Rapáč. Spišiaci mohli do prestávky zvýšiť vedenie, ale svoje šance nedokázali využiť. V 26. minúte sa však dostal s pukom medzi kruhy a strelou švihom upravil na 2:0. Bystrica však v polovici duelu znížila, Turnbull zaskočil Melicherčíka. Hostia sa krátko na to tešili z vyrovnania, no pre Horovu hru vysokou hokejkou presný zásah neplatil. Mužstvo Raima Helminena však už v 45. minúte vyrovnalo, Velov pokus Melicherčík len vyrazil a Macek zakončil do odkrytej bránky. V tretej minúte predĺženia rozhodol Burgess o triumfe Spišskej Novej Vsi.

štvrťfinále play off Tipos extraligy – prvý zápas /na 4 víťazstvá/:
        HK Spišská Nová Ves – HC '05 Banská Bystrica 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
        Góly: 6. Rapáč (Merežko, Archambault), 26. Nellis (Archambault, Ališauskas), 63. Burgess (Majdan, Nellis) – 29. Turnbull (Macek, Vela), 45. Macek (Vela). Rozhodovali: Crman, Novák – Kacej, Hercog, vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2685 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan
        Banská Bystrica: Krošelj (od 13. do 14. Rabčan) – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, D. Stránský, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Macek – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, Faith – Žabka, Pavúk, Štrauch