Novinky - 28.12.2023 20:33

HK Spišská Nová Ves - HK DUKLA Ingema Michalovce 7:4 v 30. kole Tipos Extraligy

Tento duel 30. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

V našej SMS súťaži môžete hrať o 6-mesačné predplatné na aplikáciu JOJPLAY.

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v pätnástom domácom zápase za sebou, čím vyrovnali rekord najvyššej slovenskej súťaže. V šlágri 30. kola zdolali HK Dukla Ingema Michalovce 7:4 a na čele tabuľky majú pred súperom už päťbodový náskok.
        Spišiakom sa druhýkrát po sebe podarilo vypredať domácu arénu, na šláger 30. kola prišlo 4300 divákov. V zostave hostí chýbal najproduktívnejší hráč a najlepší strelec tímu Chase Pearson. Od úvodu sa hral zaujímavý hokej, ktorému vo výbornej atmosfére nechýbali ani góly. Domáci viedli po 1. tretine 2:1, hostia v druhej časti otočili na 2:3, ale pred treťou časťou bol stav nerozhodný 4:4. V záverečnej 20-minútovke naklonil skóre na stranu domácich Nellis, keď v presilovke potrestal vylúčenie Daugavinša. Gólovú poistku pridal druhým gólom v zápase obranca Merežko a keď Burgess v 54. minúte upravil na 7:4, bolo o víťazovi rozhodnuté. Záver zápasu ešte spestrilo viacero potýčok.

Tipos extraliga - 30. kolo:
        HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce 7:4 (2:1, 2:3, 3:0)
        Góly: 7. Merežko (Nellis, Archambault), 17. Myklucha (Vandas, Valach), 25. Björkung (Džugan, Myklucha), 38. Drábek (Bortňák, Hamráček), 43. Nellis (Björkung, Archambault), 48. Merežko (Bakoš), 54. Burgess (Majdan, Nellis) - 18. Daugavinš (Santos), 22. Zabusovs (Heard), 30. Buc (Bindulis, Santos), 34. Valach (Suja). Rozhodovali: Korba, J. Konc ml. - Stanzel, Valo, vylúčení: 7:13 na 2 min., navyše Melicherčík (Sp.) DKZ za nešp. správanie, M. Valach 10 min. OT za nešp. správanie, Acolatse a Kabáč (všetci Mich.) obaja DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4300 divákov.
        Spišská Nová Ves: Melicherčík - Merežko, Ališauskas, J. Valach, Žiak, Björkung, Romaňák - Archambault, Nellis, Bakoš - Burgess, Kerbashian, Majdan - Vandas, Myklucha, Džugan - Drábek, Bortňák, Hamráček - Vaverčák, Zöld
        Michalovce: Škorvánek - Michalčin, Bindulis, Jasečko, Cibák, Stripai, Acolatse - Daugavinš, Buc, Santos - Puliš, Heard, Zabusovs - M. Valach, Suja, Bjalončík - Vašaš, Solenský, Kabáč - Varga