Novinky - 14.01.2024 19:30

HK Poprad - HK DUKLA Ingema Michalovce 2:1 v 36. kole Tipos Extraligy

Tento duel 36. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

V našej SMS súťaži môžete hrať o 6-mesačné predplatné na aplikáciu JOJPLAY.

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľnom zápase 36. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 2:1. "Kamzíci" potvrdili druhé miesto v tabuľke a vzdialili sa Zemplíčanom na rozdiel piatich bodov. Víťazný gól zaznamenal v 40. minúte ukrajinský útočník Oleksandr Peresunko.
        Calof v závere prvej tretiny prekonal Škorvánka, ale jeho presný zásah nakoniec neplatil pre ofsajd. Diváci čakali na prvý regulárny gól až do 32. minúty, keď sa presadil Brincko strelou od modrej čiary a zaznamenal druhý presný zásah v sezóne. Popradčania zvýšili náskok 30 sekúnd pred koncom prostrednej časti vďaka Peresunkovi. Michalovce znížili v 57. minúte v hre bez brankára, skóroval Heard. Hostia mali v závere ešte tlak, ale nedokázali vyrovnať.
        Do zostavy "kamzíkov" sa vrátil po zranení Tomáš Záborský. Kanadský center Tyler Steenbergen ešte nenastúpil za Poprad.

Tipos extraliga – 36. kolo:
        HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
        Góly: 32. Brincko (Calof, Bjalončík), 40. Peresunko (Cardwell, Calof) – 58. Heard (Daugavinš, Acolatse). Rozhodovali: Hronský, Novák – Durmis, D. Konc ml., vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2199 divákov.

Poprad: Vay – Cardwell, Betker, Brincko, Kotvan, Turan, D. Brejčák, J. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bjalončík, Záborský – Kukuča, Suchý, Peresunko – Belluš, Bodnár, Melcher
        Michalovce: Škorvánek – Macejko, Acolatse, Cibák, Bodák, Jasečko, Drgoň – Daugavinš, Buc, Santos – Puliš, Heard, Valach – Newton, Suja, Matúš Paločko – Kabáč, Solenský, Vašaš