Novinky - 07.01.2024 18:03

HK Poprad - HC Mikron Nové Zámky 1:6 v 34. kole

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr / jojsport

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky zvíťazili v nedeľňajšom 34. kole Tipos extraligy na ľade HK Poprad 6:1. Hostia triumfovali po piatich prehrách v sérii a naďalej im patrí 11. miesto v tabuľke. "Kamzíci" neuspeli v druhom domácom stretnutí za sebou a nepotvrdili výsledky z predchádzajúceho obdobia.
        Nové Zámky otvorili skóre duelu v 9. minúte. Michnáč vystrelil z modrej čiary a Roman tečoval puk pred brankárom Vayom. Hosťom patril úvod druhej tretiny, keď počas 23 sekúnd pridali ďalšie dva góly. Najprv sa presadil Loggins a po individuálnej akcii na neho nadviazal aj Michnáč. Vaya nahradil v bránke Rabčan, no aj ten inkasoval dvakrát do prestávky. Druhý presný zásah v stretnutí dosiahol Loggins a prvý gól v sezóne dal Johnson. Popradčania v tretej časti znížili na 1:5 a prekazili Kantorovi druhé čisté konto v sezóne. Prvý presný zásah v drese "kamzíkov" zaznamenal Bodnár. Nové Zámky 116 sekúnd pred koncom tretieho dejstva ešte upravili výsledok vďaka Mamčicsovi.

Tipos extraliga – 34. kolo:
        HK Poprad – HC Mikron Nové Zámky 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)
        Góly: 55. Bodnár (McFadden, Peresunko) – 9. Roman (Michnáč, Prokeš), 22. Loggins (Roy, Lee), 22. Michnáč, 27. Loggins (Roy, Lee), 33. Johnson, 59. Mamčics (Prokeš, Šišovský). Rozhodovali: Crman, Adamec – Kacej, Hercog, vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Belluš (Poprad) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1648 divákov.
        Poprad: Vay (22. Rabčan) – Turan, Kotvan, Cardwell, Brincko, Drgoň, McFadden, D. Brejčák – Belluš, Coulter, Dmowski – Kukuča, Suchý, Calof – Svitana, Paločko, Peresunko – Melcher, Halama, Stanček – Bodnár
        Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Laurenčík, Mamčics, Roman, Kozák, Chatrnúch – Loggins, Johnson, Roy – Michnáč, Prokeš, Mikúš – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Kováč, Barto, Šišovský – Ružek