Novinky - 05.01.2024 20:26

HK Poprad - HK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 v 33. kole Tipos Extraligy

Tento duel 33. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY. zámky

V našej SMS súťaži môžete hrať o 6-mesačné predplatné na aplikáciu JOJPLAY.

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v piatkovom 33. kole Tipos extraligy na ľade HK Poprad 3:2. Liptáci triumfovali v treťom z uplynulých štyroch duelov a potvrdili 8. miesto v tabuľke. Kamzíci prehrali po troch stretnutiach, ale zostali na 2. priečke, keďže zápas Michaloviec a Košíc odložili pre chorobu Zemplíčanov.
        Hostia v 16. minúte strelili prvý gól zápasu, keď Sukeľ presnou strelou prekonal Vaya. "Kamzíkom" sa podarilo vyrovnať až v druhej polovici duelu, Kukuča našiel medzi kruhami Coultera a jeho zakončenie skončilo v sieti. Liptáci si však 46 sekúnd pred koncom druhej časti zobrali späť jednogólové vedenie. Berryho zakončenia ešte brankár Vay zneškodnil, ale Aurel Nauš sa už z dorážky nemýlil a využil presilovú hru. V úvode tretej Quince premenil ďalšiu početnú výhodu a hostia viedli 3:1. Popradčania v 49. minúte znížili pri avizovanom vylúčení Liptákov, skóroval Dmowski. Hostia v závere zvládli tlak domácich a získali tri body.

Tipos extraliga – 33. kolo:
        HK Poprad – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
        Góly: 34. Coulter (Kukuča, Dmowski), 49. Dmowski (Cardwell) – 16. Sukeľ (Quince), 40. A. Nauš (Berry, Vasiljev), 42. Quince (Hraško, Lahtinen). Rozhodovali: Hronský, Jobbágy – Gegáň, Pribula, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2797 divákov.

Poprad: Vay – Turan, Kotvan, Cardwell, Brincko, D. Brejčák, Betker, Drgoň – Kukuča, Coulter, Dmowski – Svitana, Paločko, Calof – Peresunko, Suchý, Belluš – Melcher, Halama, Stanček – Bodnár
        Liptovský Mikuláš: Krasikov – Lalík, Mezovský, Vasiljev, Žilka, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Sukeľ, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Kriška, Uhrík, Lahtinen – Nespala, Vankúš, T. Nauš