Novinky - 30.12.2023 20:00

HK Poprad - HKM Zvolen 5:2 v 31. kole Tipos Extraligy

Tento duel 31. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

V našej SMS súťaži môžete hrať o 6-mesačné predplatné na aplikáciu JOJPLAY.

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v sobotňajšom 31. kole Tipos extraligy nad HKM Zvolen 5:2. "Kamzíci" nadviazali na triumf proti rovnakému súperovi spred dvoch dní, keď na ľade Zvolena uspeli po výsledku 4:1. Kanadský útočník Andrew Calof si za domácich pripísal 3 body (1+2).
        Hostia viedli od 11. minúty vďaka zakončeniu Muchu. Popradčania však pokračovali v aktívnej hre a v prvej tretine dokázali vyrovnať. Strelu Brincka od modrej čiary tečoval Paločko, ktorý dosiahol prvý gól v sezóne. "Kamzíci" dostali v druhej časti šancu v prvej presilovej hre a Peresunko ju využil. Asistenciu a prvý bod si zapísal Cardwell. Zvolen rovnako v početnej výhode vyrovnal, keď skóroval Bondra. Domáci si však v prostrednom dejstve vzali späť jednogólové vedenie, Coulter sa presadil v presilovej hre. V 48. minúte sa dostali do prečíslenia Popradčania, Paločko našiel Calofa, ktorý prekonal Trenčana. V závere ešte Dmowski strelou do prázdnej brány upravil výsledok.
        Obranca Jakub Burzík absolvoval debut v popradskom drese ako siedmy obranca. Prvý zápas odohral za "kamzíkov" aj kanadský bek Jake Cardwell.

Tipos extraliga – 31. kolo:
        HK Poprad – HKM Zvolen 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
        Góly: 18. Paločko (Brincko), 27. Peresunko (Cardwell, Calof), 35. Coulter (Peresunko, Calof), 48. Calof (Paločko), 57. Dmowski (Betker) – 11. Mucha (Rauhauser, Kubka), 31. Bondra (Langkow, Hecl). Rozhodovali: Klejna, Goga – Jurčiak, Vyšný, vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3299 divákov.

Poprad: Vay – Turan, Betker, Cardwell, Brincko, D. Brejčák, Česánek, Burzík – Kukuča, Coulter, Dmowski – Svitana, Paločko, Calof – Peresunko, Halama, Melcher – Králik, Bodnár, Przygodzki
        Zvolen: Trenčan – Hain, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Kobolka, Sládok, Čulík – Hecl, M. Hults, Bondra – Marcinek, Langkow, Mucha – Kolenič, Šiška, Csányi – Gašpar, Fekiač, Jakúbek