Novinky - 26.12.2023 19:29

HK Poprad - HC´ 05 Banská Bystrica 2:3pp v 29. kole Tipos Extraligy

Tento duel 29. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

V našej SMS súťaži môžete hrať o 6-mesačné predplatné na aplikáciu JOJPLAY.

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili v utorkovom 29. kole Tipos extraligy na ľade HK Poprad 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte počas početnej výhody Marcus Vela. Hostia dosiahli ôsme víťazstvo za sebou a dostali sa na štvrté miesto, práve pred "kamzíkov".
        Popradu vyšla lepšie úvodná tretina a strelili v nej dva góly. V 14. minúte sa presadil Ryan Dmowski počas presilovej hry. Domáci zvýšili náskok 21 sekúnd pred prestávkou, keď sa dostali do prečíslenia a Patrik Svitana našiel Jakuba Urbánka, ktorý prestrelil brankára Gašpera Krošelja. Hostia znížili v prostrednej časti zásluhou Patrika Bačika a vyrovnali 100 sekúnd pred koncom tretieho dejstva v hre bez brankára, keď skóroval Frank Hora. V predĺžení dokonal obrat Vela.

Tipos extraliga – 29. kolo:
        HK Poprad – HC '05 Banská Bystrica 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
        Góly: 14. Dmowski (Kotvan, Calof), 20. Urbánek (Svitana, Turan) – 28. Bačik (Štrauch, A. Stránský), 59. Hora (Turnbull), 64. Vela (Turnbull, Bačik). Rozhodovali: Crman, Krajčík – Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3282 divákov.
        Poprad: Vay – Turan, McFadden, Kotvan, Betker, Brincko, D. Brejčák, Česánek – Kukuča, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Peresunko – Svitana, Halama, Melcher – Bodnár, Paločko, Przygodzki
        Banská Bystrica: Krošelj – Šenkeřík, Bačik, D. Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Wilkins – Faith, Adam, Petriska – Macek, Bíreš, Gašpar – Štrauch, A. Stránský, Výhonský