Novinky - 08.12.2023 21:19

HK Poprad - HC Košice 4:2 v 25.kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr

Tento duel 25. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom 25. kole Tipos extraligy nad HC Košice 4:2. "Kamzíci" triumfovali v šiestom zápase v sérii a potvrdili 5. miesto tabuľky. Košičania zaznamenali štvrtú prehru za sebou a nevyužili šancu triumfom sa dostať pred Spišskú Novú Ves na čelo tabuľky. Zostali na druhej priečke o dva body za lídrom.
        Hostia sa dostali do vedenia v 8. minúte, keď Hunter Fejes v hre 4 na 4 prekonal brankára Adama Vaya. Obranca domácich Oldrich Kotvan však už po pätnástich sekundách druhej tretiny vyrovnal na 1:1. Košičania v úvode tretej časti opäť viedli, presadil sa Alex Breton počas presilovej hry. "Kamzíci" však rovnako v početnej výhode vyrovnali, keď Tyler Coulter zasunul puk za brankára Dominika Riečického. Popradčania však rozhodli 93 sekúnd pred koncom tretieho dejstva, hosťujúci Jens Olsson urobil chybu a Patrik Svitana ju potrestal. Výsledok upravil ešte Tomáš Záborský strelou do prázdnej bránky.

Tipos extraliga – 25. kolo:
        HK Poprad – HC Košice 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
        Góly: 21. Kotvan (Kukuča), 46. Coulter (Dmowski, Záborský), 59. Svitana (Coulter, McFadden), 60. Záborský (Dmowski, Kotvan) – 8. Fejes (Breton, Lunter), 42. Breton. Rozhodovali: Novák, Klejna – Ordzovenský, Bogdaň, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2685 divákov.

Poprad: Vay – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, J. Brejčák, D. Brejčák, Mešár – Kukuča, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Záborský – Paločko, Mlynarovič, Svitana – Šotek, Suchý, Bodnár
        Košice: Riečický – Ferenc, Breton, Olsson, Šedivý, Bartoš, Mihalik, Dravecký – Lamper, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Rogoň, Šimun, Lunter – Bačo, Havrila, Jokeľ