Novinky - 27.10.2023 21:00

HK Poprad - HK Dukla Trenčín 5:2 v 13. kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr / jojšport

Tento duel 13. kola hokejovej Tipos extraligy ste mohli sledovať prostredníctvom aplikácie JOJPLAY.

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom 13. kole Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 5:2. "Kamzíci" triumfovali po predchádzajúcich dvoch prehrách a zostali v tabuľke na 10. mieste. Hostia neuspeli v šiestom zápase za sebou a patrí im predposledná 11. priečka.
        Domáci otvorili skóre duelu v 13. minúte vďaka presnému zakončeniu ukrajinského útočníka Oleksandra Peresunka. "Kamzíci" zvýšili v 13. sekunde druhej časti, keď sa po vhadzovaní presadil Patrik Svitana. Na rozdiel troch gólov upravil tesne pred prestávkou Tyler Coulter. Trenčín v tretej tretine znížil na 2:3 zásluhou dvoch presných zásahov Denisa Hudeca. Popradčania si však už víťazstvo postrážili a ešte dvoma gólmi Andreja Kukuču upravil výsledok na konečných 5:2.

Tipos extraliga – 13. kolo:
        HK Poprad – HK Dukla Trenčín 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
        Góly: 13. Peresunko (McFadden, Suchý), 21. Svitana (Mlynarovič), 40. Coulter (Turan, Kukuča), 56. Kukuča (Dmowski), 59. Kukuča (Dmowski, Kotvan) – 51. D. Hudec (Giľák, Conway), 56. D. Hudec (Giľák, Conway). Rozhodovali: Korba, Žák – Durmis, Jurčiak, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Pietroniro (Trenčín) 5 min+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1673 divákov.

Poprad: Vay – Drgoň, Brejčák, McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Česánek, Brincko – Svitana, Mlynarovič, Kundrik – Kukuča, Coulter, Dmowski – Šotek, Urbánek, Jendek – Peresunko, Suchý, Paločko
        Trenčín: LaCouvee – Nemčík, Pietroniro, Ekberg, Bokroš, Starosta, Hlaváč, M. Hudec – Giľák, Conway, D. Hudec – Immo, J. Mikúš, Petráš – Charbonneau, Baláž, Sloboda – Feranec, Vaňo, Krajčovič