V odvetnom prípravnom zápase sme podľahli Liptákom

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Miloš Toporcer, foto: Michal Klein

Góly: 11. Lichanec, 48. Štrauch – 27. Moravčík, 33. Števuliak, 47. Sukeľ

Zostava HK Poprad: Pajpach – Cutting, Kurali, Dinda, Fabian, Pokovič, Potekhin, Themár, Šterbák – Lapšanský, Zagrapan, Štrauch – Kroták, Troliga, Lichanec – D. Bondra, Gašpar, Matej Paločko – Výhonský, Ježek, O. Mikula

Odvetný prípravný zápas sa začal opatrne. Od piatej minúty vzali opraty hry do rúk domáci a blízko prvého gólu bol po prečíslení Štrauch. Čo sa nepodarilo šikovnému mladíkovi, vyšlo v jedenástej minúte ďalšiemu. Premiérový gól v prvom štarte v drese s kamzíkom na hrudi zaznamenal v presilovej hre strelou po ľade Lichanec po milimetrovej prihrávke Troligu spoza bránky. Hostia si prvú vážnejšiu šancu vypracovali až v 19. minúte, avšak Nemec ani výborne hrajúci Lichanec neprekvapili domáceho brankára.

Do druhej tretiny vstúpili o trochu aktívnejšie Liptáci. Sukeľ využil dieru v obrane, no samostatný nájazd efektne vychytal Pajpach vyrážačkou. Na druhej strane si vypracoval tlak štvrtý útok, ktorého fyzická hra na súpera platila počas celého zápasu. Vyrovnanie priniesla 27. minúta a strela Moravčíka od modrej čiary, kedy perfektnú prácu zohrali najmä jeho spoluhráči pri clonení pred bránkou. Vrátiť vedenie na domácu stranu mohol v oslabení agilný Lichanec, no Križan potvrdil svoje kvality. Liptáci boli v dnešnom zápase veľmi efektívny, čo sa naplnilo aj v 33. minúte, kedy jednu z mála šancí dokázal premeniť po skrumáži pred Pajpachom expopradčan Števuliak.

Tretia tretina bola jasne v réžii Popradu a nebyť zbytočných vylúčení, zápas by skončil úplne inak. Do dvojgólového vedenia sa Mikuláš dostal v 47. minúte, keď Sukeľ v posledných sekundách potrestal dvojitý trest Ježeka. Kamzíci sa okamžite vrátili do hry okulahodiacim tečom Štraucha, no to bol posledný gól v zápase. Popradčania v posledných minútach zavreli súpera v obrannom pásme, brankár Pravda však vychytal aj nemožné a tak sa zápas skončil trochu prekvapujúco 2:3 v prospech prvoligistu.

Peter Jonák (hlavný tréner HK Popad): Dnes sa ukázalo, že v tíme máme veľkú silu keď hráči zaberú, čo sa ukázalo najmä pri obrovskom tlaku v poslednej desaťminútovke. Súper využil všetky väčšie gólové príležitosti, dobre bránil a tak je výsledok taký aký je. Čo sa týka disciplíny, šarvátky a nervy patria k hokeju, avšak len v správny čas. Určite nám nepomohlo množstvo oslaboviek njmä v poslednej tretine. Dnešný zápas nám dal určite viac. Aj keď je výsledok pre nás nepriaznivý, na prípravný zápas sme odohrali dobrý zápas a ukázala sa sila nášho mužstva. Zatiaľ skúšame formácie a tak tomu bude ešte aj v najbližších dvoch týždňoch. Teraz nás v utorok čaká Žilina a potom už super mužstvá na Tatranskom pohári.