Novinky - 25.03.2024 22:30

HK Nitra - HK Poprad 2:1sn, stav série 2:2

Všetky zápasy play-off hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

Hokejisti Nitry zvíťazili vo štvrtom štvrťfinálovom zápase Tipos extraligy 2023/2024 na domácom ľade nad Popradom 2:1 po nájazdoch. V sérii hranej na štyri víťazstvá vyrovnali stav na 2:2. Piaty zápas je na programe v stredu 27. marca pod Tatrami a šiesty o dva dni neskôr opäť v Nitre.
        Pod Zoborom sa hral ofenzívny hokej, no prím hrali obaja brankári. Prvý gól padol z hokejky Tomáša Záborského, ktorý v 10. minúte využil spoluprácu s Petrom Bjalončíkom, domáci vyrovnali až v hre bez brankára. Filipovi Belányimu prekazil druhý shutout za sebou 18 sekúnd pred koncom tretej tretiny Sahir Gill. V nájazdoch boli najskôr úspešní domáci Robby Jacskon a Miloš Bubela, hostia potom premenili dva nájazdy zásluhou Andreja Kukuču a Ryana Dmowského. Rozhodla až ôsma séria, v ktorej mieril presne opäť Bubela.

štvrtý zápas štvrťfinále play off:
        HK Nitra - HK Poprad 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
        Góly: 60. Gill (Buček, Kousa), rozhodujúci nájazd Bubela - 10. Záborský (Bjalončík). Rozhodovali: Klejna, Crman – Durmis, Bogdaň – Gajan, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3195 divákov.

Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Kousa, Bača, Vitaloš, Stacha, Fatul – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo
        Poprad: Belányi – Betker, Cardwell, Brincko, D. Brejčák, Svedberg, Turan, J. Brejčák – Dmowski, Coulter, Kukuča – Záborský, Bjalončík, Calof – Bates, Jendek, Svitana – Šotek, Suchý, Mlynarovič – Bodnár