Novinky - 03.03.2024 19:38

HK Nitra - HC Košice 1:3 v 49. kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr

Tento duel 49. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

Hokejisti HC Košice zvíťazili v nedeľňajšom zápase 49. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 3:1. "Oceliari" už s určitosťou nastúpia vo štvrťfinále play off ako štvrtý tím základnej časti. "Corgoni" si naopak o účasť v prvej šestke zahrajú v záverečnom kole na ľade Banskej Bystrice, ktorá takisto potrebuje na zisk miestenky vo štvrťfinále zvíťaziť.
        Zlomový moment zápasu prišiel v úvode prostrednej časti, keď sa Košičania presadili trikrát v priebehu necelých štyroch minút. Predchádzal tomu moment zo 17. minúty, keď domáci Okoličány nešetrným zákrokom fauloval hosťujúceho Chovana, ktorý po tvrdom ataku zamieril do nemocnice. Košičanov poslal do vedenia Pollock a k nemu sa pridali Šedivý s Havrilom. Nitrania mali šance na návrat do zápasu, no pred brankárom Janusom neboli dostatočne dôrazní a kontaktný gól Stachu prišiel neskoro.

Tipos extraliga - 49. kolo:
        HK Nitra - HC Košice 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
        Góly: 57. Stacha (Čederle) - 21. Pollock (Lalonde, Mikúš), 22. Šedivý (Havrila, Bartoš), 25. Havrila (Šimun). Rozhodovali: Goga, Štefik - Kacej, Stanzel, vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Okoličány (Nitra) TH za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3279 divákov
        Nitra: Kašík (25. Beržinec) – Mezei, Valent, Gajdoš, Kousa, Stacha, Cotton, Bača, Fatul - Bajtek, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo
        Košice: Janus – Olsson, Breton, Šedivý, Ferenc,Deyl, Lalonde, Bartoš - Šimun, Pollock, Jääskeläinen – T. Mikúš, Chovan, Lunter – Rogoň, Slovák, Jokeľ – Hudec, Zech, Havrila