Novinky - 04.02.2024 20:22

HK Nitra - HK 32 Liptovský Mikuláš 5:4pp v 42. kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr

Tento duel 42. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY. 

V našej SMS súťaži môžete hrať o 2 lístky na oba prípravné zápasy hokejovej reprezentácie Slovenska s Nemeckom v dňoch 7. a 8. fwbruára 2024 vo Zvelene vždy o 18:00. 

Oba zápasy vysielame na JOJŠPORT v priamych prenosoch aj so štúdiami.

Pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine.hokejová komunita vyzýva na podporu prevencie formou organizovaných kontrol, ktoré môžu včasne odhaliť onkologické ochorenia. Symbolom osvety sa stala zelená snežienka, ktorá znázorňuje nejednoduché úsilie slovenského onkologického výskumu, keď napriek ťažkostiam a problémom prináša nové poznatky, ktoré pomáhajú víťaziť nad rakovinou. Snežienku budú mať na znak podpory výskumu a prevencie pred rakovinou na špeciálnych dresoch všetci rozhodcovia v rámci 42. kola Tipos Extraligy, všetci hráči na prilbách, realizačné tímy či televízni komentátori. Keď ťa volajú, nerieš a choď na onkokontrolu.sk.

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom zápase 42. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4 po predĺžení. "Corgoni" dokázali zdolať Liptákov prvýkrát v sezóne a upravili nepriaznivú bilanciu vzájomných duelov na 1:3. Nitrania sa priblížili štvrtým Košiciam na rozdiel jediného bodu. Liptovskému Mikulášu pred reprezentačnou prestávkou patrí 10. miesto.
        Úvod stretnutia patril domácim, ktorí vyslali na bránku súpera až 17 striel, no hostí podržal brankár Krasikov. Liptáci otvorili skóre v 15. minúte, keď sa ujalo nahodenie Hraška, na ktoré dokázal reagovať tečom Bajtek, ale pred odchodom do šatní využil zlú komunikáciu nitrianskej defenzívy Vojtech. Nitranom vyšlo prvých päť minút prostrednej časti hry, keď vyrovnal Gates a vedenie pre "corgoňov" zabezpečil Buček. Liptáci v závere druhého dejstva vyrovnali zásluhou Aurela Nauša a na začiatku tretej časti opäť viedli po góle Žilku. Ofenzívny duel s množstvom šancí napokon dospel po vyrovnávajúcom presnom zásahu Čederleho až do predĺženia, v ktorom rozhodol po 23 sekundách o víťazstve Nitry americký útočník Jackson.

        Tipos extraliga - 42. kolo:
        HK Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4 po predĺžení (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)
        Góly: 16. Bajtek (Gates, Buček), 22. Gates (Jackson), 26. Buček (Jackson), 45. Čederle (Lacka, Newell), 61. Jackson (Gates, Cotton) – 15. Hraško (Berry, Egle), 19. Vojtech (Réway, Sukeľ), 37. A. Nauš (Berry), 41. Žilka (Avcin, Kriška). Rozhodovali: Výleta, Klejna - Hercog, Vyšný, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2397 divákov
        Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Gajdoš, Valent, Stacha, Vitaloš, Fatul – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bača, Pobežal, Vybiral
        L. Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Thompson, Hraško, Žilka, Lalík, Fekiač, D. Jendroľ – Avcin, Quince, Kriška – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ, Réway, Vojtech – T. Nauš, Vankúš, Nespala

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora