Novinky - 30.12.2023 20:05

HK Nitra - HC SLOVAN Bratislava 2:3 sn v 31. kole Tipos Extraligy

Tento duel 31. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

V našej SMS súťaži môžete hrať o 6-mesačné predplatné na aplikáciu JOJPLAY.

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Autorom víťazného gólu bol útočník Samuel Takáč. "Belasí" zdolali "corgoňov" tretíkrát z piatich vzájomných stretnutí v prebiehajúcej sezóne a dotiahli sa na deviaty Liptovský Mikuláš na rozdiel dvoch bodov, Nitra je naďalej siedma.
        Skóre duelu otvorili ako prví domáci, keď sa v 3. minúte presadil tečom Čederle. "Corgoni" odskočili v úvode prostrednej časti hry na rozdiel dvoch gólov po teči Bajteka. "Belasí" však v priebehu 72 sekúnd expresne vyrovnali po dôrazných zakončeniach Ahnelöva a Žitného. Druhý menovaný sa presadil aj v 52. minúte, keď prekonal Kašíka v skrumáži pred bránkou. Domáca striedačka si však vyžiadala, aby situáciu preveril videorozhodca pre kontakt strelca s lapačkou brankára Nitry, ktorý sa napokon aj potvrdil a gól neplatil. Stretnutie dospelo až do predĺženia, v ktorom mali Nitrania viacero šancí na rozhodnutie v dvoch početných výhodách, no Godla odolal najmä pri viacerých pokusoch Bučeka. V nájazdoch brankára "belasých" neprekonal žiadny z nitriansky exekútorov, naopak, za Slovan sa presadili hneď dvaja.

Tipos extraliga - 31. kolo:
        HK Nitra - HC Slovan Bratislava 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
        Góly: 3. Čederle (Vitáloš, Okoličány), 23. Bajtek (Stacha, Slovák) – 26. Ahnelöv (Poirier), 27. Žitný (Sersen), rozhodujúci sam. nájazd: Takáč. Rozhodovali: Krajčík, Novák - Pribula, Frimmel, vylúčení: 9:10, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3600 divákov
        Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Gajdoš, P. Valent, Stacha, Vitáloš, Bača – Buček, Gill, Harper – Jackson, Gates, Bubela – Okoličány, Čederle, Lacka – Hrnka, Slovák, Bajtek – Pobežal
        Slovan: Godla – Ahnelöv, Korenčik, Golian, Romančík, Sersen, Maier, Gachulinec – Ranford, Findlay, Pecararo – Fominych, Poirier, Takáč – Török, Šille, Žitný – Lukošik, Preisinger, Masnica – Jasenec