Novinky - 03.12.2023 19:44

HK Nitra - HC MIKRON Nové Zámky 5:2 v 24.kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr

Tento duel 24. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 24. kola Tipos extraligy v krajskom derby nad Novými Zámkami 5:2. Nitrania ukončili trojzápasovú sériu prehier, Novozámčania nebodovali už päťkrát za sebou.
        Duel sa lámal na začiatku prostrednej časti hry, keď hostia inkasovali v priebehu dvoch minút dva góly zásluhou Harpera a Gilla. V 29. minúte sa presadil druhýkrát v stretnutí ďalší legionár Jackson a Nitra tak vstúpila do záverečného dejstva s pohodlným náskokom 4:0. Novozámčania dokázali po 36 sekundách tretej časti znížiť, no už o necelú minútu upokojil "corgoňov" presným zásahom Bubela. Záver stretnutia poznačil tvrdý zákrok hosťujúceho Mamčicsa na Gajdoša. Lotyšský obranca trafil hlavu slovenského reprezentanta a videl trest v hre.

Tipos extraliga - 24. kolo:
        HK Nitra - HC Mikron Nové Zámky 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
        Góly: 8. Jackson (Gates, Gill), 21. Harper (Gill), 23. Gill (Bača, Buček), 29. Jackson (Gates), 42. Bubela (Gates, Stacha) - 41. T. Mikúš (J. Mikúš, Mamčics), 44. Roy. Rozhodovali: Novák, Baluška - Frimmel, Jurčiak, vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Mamčics (Nové Zámky) TH za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 2701 divákov
        Nitra: Košarišťan – Cotton, Bača, Valent, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Fatul – Jackson, Gill, Buček – Bubela, Gates, Harper – Lacka, Čederle, Okoličány – Vybiral, Bartakovics, Bajtek – Šramaty
        Nové Zámky: Kantor – Lee, Roman, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák, Laurenčík – Michnáč, Roy, Stupka – Števuliak, Prokeš, Barto – J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš – Kováč, Ondrušek, Ružek