Novinky - 17.11.2023 21:17

HK Nitra - HK Spišská Nová Ves 3:2 v 18. kole

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr / jojsport

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad HK Spišská Nová Ves 3:2 v piatkovom zápase 18. kola Tipos extraligy. Bolo to pre nich štvrté víťazstvo po sebe, po ktorom poskočili na priebežné 5. miesto tabuľky o skóre pred Liptovský Mikuláš. Spišiaci sa napriek prehre udržali na prvom mieste pred HC Košice.
        Nitrania nastúpili s cieľom nadviazať na nedávne víťazstvo na ľade Slovana Bratislava (5:2) a tieto zámery začali napĺňať od 17. minúty. Na gól Gilla z presilovky odpovedal v 23. minúte úspešným tečom Vartovník. Domácim vrátil náskok Bubela a dôležitý gól na 3:1 dosiahol v 42. minúte Gates, ktorý zmenil smer Stachovej strely - 3:1. Spišiaci síce v 49. minúte využili presilovku gólom Kerbashiana, ale vyrovnať sa im už nepodarilo ani v závere zápasu počas hry bez brankára.

TEL - 18. kolo:
        HK Nitra - HK Spišská Nová Ves 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
        Góly: 17. Gill (Buček, Harper), 34. Bubela (Bajtek), 42. Gates (Stacha, Harper) - 23. Vartovník (Danielčák, Merežko), 49. Kerbashian (Merežko). Rozhodovali: Crman, Štefik - M. Orolin, Tichý, vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3600 divákov
        Nitra: Kašík - Cotton, Mezei, Bača, Gajdoš, Vitaloš, Stacha - Bajtek, Gill, Buček - Jackson, Gates, Harper - Slovák, Hrnka, Čederle - Lacka, Bubela, Okoličány - Ridzoň
        Spišská N. Ves: Surák - Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Beaudry, Romaňák - Burgess, Kerbashian, Archambault - Rapáč, Nellis, Majdan - Vandas, Myklucha, Džugan - Danielčák, Bortňák, Vartovník