Novinky - 24.09.2023 19:38

HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 pp v 4. kole

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr

Hokejisti HK Nitra zaznamenali prvé víťazstvo v novom ročníku Tipos extraligy. V nedeľňajšom zápase 4. kola zdolali na domácom ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení. Michalovčania zaznamenali tretiu prehru za sebou a so štyrmi bodmi im patrí v tabuľke 9. miesto. Nitra je naďalej predposledná, o bod za bratislavským Slovanom.
        "Corgoni" v zápase viedli od 17. minúty zásluhou Filipa Bajteka. Hostia v prostrednej časti hry otočili stav späť na svoju stranu po góloch Chasea Pearsona a Petra Bjalončíka. Prvý bod Nitranov zariadil v 56. minúte vyrovnávajúci presný zásah Samuela Bučeka a v predĺžení zabezpečil extrabod pre Nitru americký útočník Brent Gates.

Tipos extraliga - 4. kolo:
        HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
        Góly: 17. Bajtek (Bubela, Buček), 56. Buček (Bajtek, Hrnka), 62. Gates (Green, Buček) – 31. Pearson (Acolatse), 38. Bjalončík (Pearson). Rozhodovali: Krajčík, Výleta - Gegáň, Durmis, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1995 divákov
        Nitra: Kašík – Mezei, Kubeš, Gajdoš, Green, Stacha, Vitaloš, Fatul – Buček, Bubela, Lacka – Griffin, Gates, Bajkov – Bajtek, Slovák, Hrnka – Bača, Pobežal, Okoličány
        Michalovce: Škorvánek – Macejko, Bodák, Korenčík, Acolatse, Mihalik, Michalčin – Paločko, Newton, Daugvinš – Heard, Pearson, Santos – Bjalončík, Buc, Solenský – Kabáč, Suja, Stripai