Novinky - 11.12.2020 22:49

Zvláštny nápad: Nitra odohrala zápas v covidových dresoch

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Facebook

Nitrianski hokejisti každoročne v predvianočnom čase nastúpia v špeciálnej sade dresov, ktorá následne putuje do dobročinnej dražby. Inak tomu nebolo ani v sezóne 2020/21, no nešlo o žiadne vianočné alebo mikulášske motívy. Piatkový ligový duel s Banskou Bystricou odohrali vo zvláštnych dresoch, ktorých leitmotívom bol koronavírus. Corgoňa v logu "zdobilo" rúško a nachádzal sa na molekule, ktorú už rok všetci vedia jednoznačne zadefinovať ako pliagu, ktorá nás trápi. Svetlomodrý odev je zároveň pokropený snehovými vločkami.

"Výťažok poputuje na podporu nitrianskeho hokeja. Teraz to však bude o inom. Nakoľko sme trištvrte roka zavalení Covidom, rozhodli sme sa pripraviť špeciálnu sadu, ktorá, pevne tomu verím, bude pre dražiteľov pripomínať už len nejakú etapu života. Dobu, ktorá tu bola, ale už je za nami. Pevne verím, že na niečo takéto, že ľudia nemôžu chodiť do hľadiska a užívať si hokej naplno, budeme o rok, dva a aj v ďalšej budúcnosti len spomínať," vysvetlil nápad pre klubový web prezident Miroslav Kováčik. Hoci sa na ľade stretol druhý s predposledným, Nitrania očakávali náročný zápas. S Banskou Bystricou si od roku 2016 dvomi finálovými sériami dokázali vybudovať slušnú rivalitu a derby favorita nemáva.

Špeciálny dres šťastie priniesol. Zverenci Antonína Stavjaňu vyhrali nad týmto súperom po piatich prehrách vo vzájomných zápasoch a uspeli výsledkom 2:1 po predĺžení. Prelomili tak smolu, ktorá ich v decembri sprevádza. Počas neho prehrali až tri duely, v ktorých neboli citeľne horší, no za súperom o jeden zásah zaostali. Spoľahlivý brankár Evan Cowley respektíve Ádam Vay počas 60 minút pustili za svoj chrbát len po jednom puku, keď sa v presilovke trafil najprv domáci Marek Slovák a po ňom aj Alex Breton. Vo štvrtej minúte predĺženia o zisku dvoch bodov rozhodol Róbert Lantoši, ktorého si zároveň v kabíne ocenili ako držiteľa zlatej prilby pre muža stretnutia.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora