Novinky - 23.12.2015 14:43

Nitra zdolala Piešťany a je novým lídrom Tipsport ligy

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita/huste

Nitrania viedli po prvej dvadsaťminútovke už 3:0 zásluhou gólov Juraja Štefanku, Petra Stloukala a Henricha Ručkaya a zdalo sa, že ľahko dokorčuľujú k trom bodom. Hostia však v druhej časti hry zabrali, výsledkom čoho boli dva puky v domácej sieti - presadili sa Peter Hrehorčák a čerstvá akvizícia z Banskej Bystrice Ondrej Mikula z trestného strieľania. V poslednej tretine mali domáci šance na odskočenie súperovi, ale vyznamenal sa piešťanský gólman Andrej Košarišťan. V závere poistil nitrianske víťazstvo David Laliberté do opustenej piešťanskej bránky. Nitra má na čele tabuľky dvojbodový náskok pred Košicami, tretí Zvolen zaostáva o tri body. Piešťanom patrí siedma pozícia.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 31. kolo - utorok:

HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Góly: 3. J. Štefanka (Macík, M. Novák), 7. Stloukal (Bajtek), 13. H. Ručkay (Stümpel, Kutálek), 60. Laliberté - 24. Hrehorčák (Šimíček, J. Tomčák), 27. O. Mikula (trestné strieľanie)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Kacej, Synek, 2961 divákov

Zostavy:
Nitra: M. Valent - Milam, Mezei, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, F. Kuzma, M. Novák - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Stümpel, H. Ručkay - Stloukal, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, Bajtek
Piešťany: Košarišťan - Kotaška, Hluch, Gipters, Svetlík, Kania, R. Filip, Vatrt - K. Kučera, Tvrdoň, O. Mikula - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - Hrehorčák, J. Tomčák, Šimíček - J. Pardavý ml.

Leo Gudas (tréner Piešťan): "Okrem prvých desiatich minút sme hrali dobrý hokej. V úvodnej desaťminútovke sme tu ale vyhoreli vo všetkom a nakoniec sme boli radi, že sme dostali len tri góly. V druhej tretine sme hru na oko vyrovnali. Na konci druhej tretiny sme potom mohli dať nejaké góly, aj keď to bolo troška náhodné. Súper mal síce stále šance, ale to preto, že my sme museli hru otvoriť a tak šance sa im viac-menej ponúkali. Je škoda, že sme tam nejaký ten gól v závere nedotlačili. Mohlo to byť ďaleko zaujímavejšie stretnutie."

Andrej Kmeč (asistent trénera Nitry): "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Vyhrávali sme 3:0. Potom sme ale chceli pridať štvrtý, piaty gól a svojou nedisciplinovanosťou a laxnosťou sme začali prepadávať v útoku. Súper mal z toho brejky. Na konci prvej tretiny síce ešte nedal góly, ale niečo podobné pokračovalo aj v druhej tretine. My sme mali tiež nejaké šance. Potom sme zas prepadli z brejku a dostali gól. O chvíľu nasledovalo trestné strieľanie a sami sme si to skomplikovali. Tá šťastena, ktorú sme mali na začiatku, keď sme dali ľahko tri góly sa od nás odvrátila a následne sme nevedeli premeniť naše šance. Našťastie sme to udržali a tým štvrtým gólom sme rozhodli dnešný zápas."