Novinky - 22.02.2024 12:00

Neodohraný duel v Trenčíne skontumovali, Michalovce zvíťazili 5:0

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr

Ligová rada Tipos Extraligy skontumovala neodohraný zápas 44. kola medzi domácim klubom HK Dukla Trenčín a HK Dukla Ingema Michalovce výsledkom 5:0 v prospech hostí. Dôvodom bola technická porucha ľadovej plochy spôsobená na strane organizátora stretnutia. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.
        Piatkový duel zrušili len niekoľko minút pred jeho začiatkom, keďže v dôsledku technickej poruchy na systéme chladenia prišlo k úniku čpavku. Domáci klub v spolupráci s bezpečnostnými zložkami evakuoval z interiérových priestorov Zimného štadióna Pavla Demitru všetky osoby.
        Ligová rada Tipos Extraligy v uplynulých dňoch podrobne skúmala okolnosti vzniknutej situácie a aj preto jej rozuzlenie trvalo istý čas. "Ide o situáciu, ktorá sa dosiaľ na extraligových klziskách nestala. Aj preto členovia Ligovej rady absolvovali viacero expertíznych debát, aby dokázali čo najobjektívnejšie vyhodnotiť vzniknutý problém. Kľúčové bolo zistiť, či bol zavinený výlučne vplyvom vyššej moci, alebo možným prispením ľudskej činnosti. Z výpovedí a dokumentov, ktoré mala Ligová rada k dispozícii, vyplynulo, že únik čpavku nastal s prispením ľudskej činnosti," uvádza sa v zdôvodnení Ligovej rady. "Vzhľadom na náročnosť a bezprecedentnosť celej situácie navrhla Ligová rada obom klubom, aby sa športovo dohodli a zápas odohrali v náhradnom termíne. Keďže k dohode neprišlo, vzhľadom na objektívne posúdenie skutočností zápas musela skontumovať v prospech HK Dukla Ingema Michalovce."
        Michalovce si tak pripíšu tri body a celkovo ich majú na konte 82 v 45 zápasoch, z druhej priečky zaostávajú za vedúcim Popradom o šesť bodov. Trenčín figuruje v tabuľke so 61 bodmi na deviatom mieste.
Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora