Novinky - 03.12.2023 19:45

HK DUKLA Trenčín - HK Poprad 1:5 v 24.kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr v 24.kole Tipos extraligy

Tento duel 24. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom 24. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 5:1. "Kamzíci" triumfovali v piatom zápase za sebou a posunuli sa na 4. miesto tabuľky. Trenčania pridali druhú prehru po sebe a zostali na 11. priečke.
        Ukrajinský útočník hostí Oleksandr Peresunko otvoril skóre duelu v 3. minúte, keď sa presadil po individuálnej akcii v presilovej hre. Popradčania zvýšili svoje vedenie ešte počas prvej tretiny. Garret McFadden zaznamenal v oslabení svoj prvý gól v sezóne. "Kamzíci" v druhom dejstve pridali ďalšie dva presné zásahy a mali k dobru už štvorgólový náskok. Presne zakončili Tomáš Záborský a premiérovo aj Boris Brincko. V 56. minúte Andrej Kukuča upravil na 5:0. Za domácich znížil 72 sekúnd pred koncom Scott Conway a prekazil čisté konto Adamovi Vayovi.

Tipos extraliga – 24. kolo:
        HK Dukla Trenčín – HK Poprad 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
        Góly: 59. Conway (Ahl, Pietroniro) – 3. Peresunko (McFadden), 15. McFadden, 37. Záborský (Urbánek), 39. Brincko (Calof, Mlynarovič), 56. Kukuča (Peresunko, McFadden). Rozhodovali: Žák, Klejna – Orolin, Valo, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 1565 divákov.
        Trenčín: LaCouvee (41. Borák) – Pietroniro, Starosta, Kupec, Ekberg, M. Hudec, Nemčík – Giľák, Sojčík, D. Hudec – Charbonneau, Conway, Ahl – Sloboda, Lichanec, Krajčovič – Petráš, Baláž, Immo
        Poprad: Vay – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, J. Brejčák, D. Brejčák, Mešár – Peresunko, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Záborský – Kukuča, Mlynarovič, Svitana – Šotek, Paločko, Bodnár