Novinky - 30.07.2020 17:41

Mladý obranca Marko Stacha smeruje do Vancouveru

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Talentovaný slovenský hokejista Marko Stacha bude v novom ročníku nastupovať na zámorských klziskách. Odchovanec Dukly Trenčín sa upísal Vancouveru Giants, účastníkovi juniorskej WHL. Informáciu priniesol oficiálny klubový web kanadského celku, správu zreferovala agentúra SITA.

"Máme veľkú radosť z toho, že náš káder rozšíril obranca Markovho kalibru. Veríme, že práve on je najvhodnejší hráč do našej zostavy na modrú čiaru," pochválil osemnásťročného zadáka generálny manažér Barclay Parnet. Giants sa v minulej sezóne výkonnostne radili medzi priemerné celky tejto súťaže, no nebyť zásahu koronavírusu, miestenku do play-off by si s najväčšou pravdepodobnosťou zaistili. Rok predtým ovládli základnú časť vo svojej konferencii a prešli až do finále vyraďovacích bojov.


V sezóne 2017/18 pôsobili Giants suverénne, no vo finále podľahli suverénovi z východu Prince Albert Raiders 3-4 na zápasy

Stacha má za sebou sezónu vo farbách Dukly Trenčín. Za mužský tím odohral 48 zápasov s bilanciou 2+4, okrem toho sa objavil aj v juniorskom a dorasteneckom tíme. Na prelome rokov absolvoval juniorský svetový šampionát, kde v troch dueloch nadobudol jednu asistenciu. Zároveň ide o jednu z našich nádejí pre najbližší draft NHL, no preddraftové odhady ho uvádzajú až na začiatku druhej stovky európskych hráčov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora