Trenčín zdolal v repríze finále Banskú Bystricu aj keď prehrával o dva góly

HK Dukla Trenčín
4:3
(0:1, 3:1, 1:1)
HC ´05 Banská Bystrica
Góly: 26. Luhový (Holenda, Radivojevič), 30. Sojčík (Krejči, Radivojevič), 40. Rýgl (Radivojevič, Sojčík), 47. Gula (Dlouhý, Mikula) - 15. Bartánus (J. Sýkora), 23. J. Sýkora (Sloboda, Bartánus), 55. Koper (Sloboda). Rozhodovali: Konc st., Babic (Maď.)– Synek, Muzsik (Maď.), vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4824 divákov

HK Dukla Trenčín:

Valent – T.Bokroš, Krejčí, Rýgl, Holenda, Gula, Frühauf, Luža – Radivojevič, Sojčík, Hecl – T.Varga, J.Švec, Bartovič – D.Hudec, R.Dlouhý, O.Mikula – Špankovič, J.Pardavý, Jakubec – Luhový

HC ´05 Banská Bystrica:

Baroš – Marshall, Southorn, K.Sloboda, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Török, Biro – Asselin, Faille, Selleck – J.Sýkora, Zigo, Bartánus – Matoušek, Češík, Kabáč – Gabor, R.Varga, Koper

Hokejisti Dukly Trenčín získali doma v súboji s majstrovskou Banskou Bystricou v repríze vlaňajšieho finále tri body za víťazstvo 4:3 v stredajšom zápase 35. kola Tipsport ligy. Banskobystričania viedli v 23. min už 2:0, lenže ešte do konca prostrednej časti hry "vojaci" duel otočili vo svoj prospech. Martin Rýgl skóroval 57 sekúnd pred prestávkou na 3:2. V záverečnej tretine strelili ešte obe družstvá po góle, čo nič nezmenilo no triumfe vicemajstrovského Trenčína. Za zdolaný tím sa presadil aj kanadský hokejista Levko Koper, ktorý podpísal zmluvu s "baranmi" iba niekoľko hodín pred zápasom. Banská Bystrica nebodovala v treťom z ostatných piatich duelov a na tretej priečke tabuľky má už štvorbodovú stratu na vedúce Košice.