Dvadsaťminútová päťgólová katastrofa

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Tomáš Kyselica
Peter Fabuš v súnoji o puk

Dukla Trenčín – MHC Mountfield  3:5  (1:0, 1:5, 1:0)

Góly: 13. Filo (Biro, Kopecký), 39. Mikula (Sojčík, Gabriš), 57. Biro (Filo, Tvrdoň)   - 25. Šišovský (Výborný, Sobota), 27. Galamboš (Macejka, Vartovník), 29. Šišovský (Brcko, Vartovník), 38. Važan (Macejka, Galamboš), 39. Sobota (Zelíska, Vartovník).

Vylúčení: 4:6 navyše Mikula na 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:4, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Grečko, J.Konc – Gavalier, Snášel

Zostavy:

Trenčín: Hiadlovský (29. Kováč) - Hlubuček, Bednár, Habšuda, Gábriš, Vizváry, Štindl, Biro, Nechala - Fabuš, Šťastný, Pardavý, Mikula, Sojčík, Lelkeš, Tybor, Gašparovič, Tvrdoň, Radulay, Filo, Kopecký. Tréner: Gregor Dušan

Mountfield: Šimko - Matejka, Drgoň, Kozák, Výborný, Vartovník, Brcko, Tupý - Macejka, Galamboš, Važan, Kriška, Škoda, Ižvolt, Sobota, Zelíska, Šišovský, Themár, Cíger, Škumát. Tréner: Spišiak Ladislav

Prvú tretinu začali hrať domáci veľmi aktívne a s chuťou sa pustili do svojho súpera, ktorý mal však v bránke výborného Šimka. Ten bol v drvivej väčšine prípade stopkou trenčianskych streleckých pokusov a že ich nebolo málo, to dosvedčuje štatistika. Domáci vystrelil na bránku MHC v prvej časti hry až 22 pukov, z ktorých však iba jeden prekonal martinského brankára. Poďme ale pekne po poriadku. V 2.minúte sa dostal Lelkeš poľahky s pukom pred Šimka, no ten zvládol aj dorážku Sojčíka z prvej z priestorov na vhadzovanie. Ďalšie minúty prvej tretiny patrili jednoznačne domácim, no ani Mikula, Tybor či opätovne Lelkeš nedokázali dostať puk za chrbát Šimka. Podarilo sa to v až v 13.minúte Filovi, ktorý doklepol do bránky vyrazenú Birovu strelu od modrej. Martinčania sa do šancí nedostávali, veď vystrelili za 20 minút len päť rázy na bránku. Tá najväčšia však prišla tesne pred prvou sirénou, kedy Ižvolt z osi pásma nastrelil tyčku. Aby toho nebolo málo, 9 sekúnd pred koncom tretiny sa  to isté v nasledujúcom protiútoku podarilo aj Jánovi Pardavému po peknej spolupráci so Šťastným. Do kabín tak obe mužstvá odchádzali za stavu 1:0.

Nemilým prekvapením pre ľudí na štadiónea bola druhá tretina. Martinčania gólovou kanonádou úplne zničili domácu Duklu. Všetko sa to začalo vyrovnaním z hokejky Šišovského, ktoré sa zrodilo po peknej kombinačnej akcii v 25.minúte. O dve minúty neskôr sa pri signalizovanom vylúčení presadil po ďalšej rýchlej krásnej kombinačnej akcii Galamboš a hostia začali svoj gólový koncert. O niekoľko desiatok sekúnd totiž vyhnal Hiadlovského z bránky opäť Šišovský, keď poľahky prenikol cez dvojicu obrancov Dukly. Svoje dielo dokonali Martinčania pred koncom druhej tretiny. V 38.minúte využili presilovku zásluhou Važana a o minútu nato sa pred Kováčom ocitol Sobota, čo znamenalo piaty gól v domácej sieti. Trenčania sa ešte nadýchli v tejto časti hry, keď prepadla bekendová strela Mikulu Šimkovi do brány, ibaže nič to nemenilo na fakte, že stredná tretina bola z pohľadu Dukly katastrofálna.

V tretej tretine sa domáci snažili ešte niečo s výsledkom spraviť a k dispozícii navyše mali aj štvorminútovú presilovú hru, v ktorej sa však nedokázali presadiť. Šancí pritom mali neúrekom, ale Šimkova bránka sa stala ako keby začarovanou. Dukla sa snažila aj v nasledujúcich minútach, no z obrovského množstva striel sa neujala ani jedna. Martinčania vycvičovali domácich hráčov z efektivity, žltočervení sa však zníženia napokon dočkali. Filo vymyslel peknú prihrávku na modrú, kde stál Biro a jeho strelu zastavila až sieť Šimkovej bránky. Gól Trenčanov naštartoval a veru pred koncom tretej časti ešte mali na dosah aj  na zníženie. Najbližšie ku gólu bol Šťastný, ktorý tečoval Hlubučekovu strelu , ibaže Šimko vytiahol zázračný zákrok betónom a gól už nepadol. Trenčania tak prehrali po katastrofálnej druhej tretine doma s Martinom 3:5.