Novinky - 06.01.2012 19:08

Dukla nedobyla Steel Arénu ani druhý raz v tejto sezóne

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Tomáš Kyselica

HC Košice – Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 13. Gron (Spilar, Miklík), 39. Kolba (Miklík), 49. Dravecký (Bartoš, Tabaček)- 49. Tybor (Gašparovič)

Vylúčenia: 5:10, presilovky: 2:0 , oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Bruggemann, Kubuš – Korba Martin, Korba Peter,  5594 divákov

Zostavy:

HC Košice: Hylák – Homer, Tabaček, Šeda, Kolba, Slimák, Novák, Chovan – Bartoš, Zálešák, Dravecký, Spilar, Gron, Miklík, Petruška, Baláž, Gmitter, Mlynarovič, Pašek, Haščák. Tréner: M.Ihnačák

Dukla Trenčín: Hiadlovský – Hlubuček, Bednár, Biro, Gábriš, Vizváry, Štindl, Nechala, Habšuda – Fabuš, Šťastný, Pardavý, Mikula, Sojčík, Lelkeš, Tybor, Gašparovič, Tvrdoň, Radulay, Kopecký, Filo. Tréner: D. Gregor

Domáce Košice nastúpili do zápasu s útočnými chúťkami, ktoré mohli oceliari hneď na začiatku stretnutia v 2.minúte okoreniť aj gólom, no proti bol v bránke Dukly stojaci Tomáš Hiadlovský. V 6.minúte sa do ďalšej príležitosti otvoriť skóre zápasu dostal Bartoš, ktorý využil zaváhanie Trenčanov pri striedaní, vnikol po ľavej strane do pásma, nakorčuľoval si spoza bránky až pred ňu, no zakončiť sa mu nepodarilo. O minútu neskôr prišlo zakončenie Tvrdoňa z pravého kruhu, Hylák však nemal zakrytý výhľad a celú situáciu zvládol. V prvej polovici úvodnej časti hry pomohla Hiadlovskému konštrukcia brány po strele Grona, o dve minúty neskôr však rovnaká časť bránky zachránila od gólu aj Košice po Gábrišovej strele. Na prvý gól duelu čakali diváci v Steel Aréne do 13.minúty. Trenčania prepadli v útočnej tretine, domáca dvojica Spilar – Gron sa dostala do prečíslenia a druhý menovaný posielal puk do odkrytej časti bránky po prihrávke od toho prvého. V 17.minúte sa dostal pred Hiadlovského cez Mikulu poľahky Petruška, no proti ceste puku do brány bol trenčiansky brankár. Košice sa však mohli dočkať aj druhého gólu 90 sekúnd pred prvou sirénou,  kedy si vzájomnú spoluprácu aktéri úvodného gólu domácich vymenili, Spilarovo jemné pohladenie puku však letelo mimo bránku Dukly. Na prestávku tak odchádzali oba tímy za stavu 1:0.

Strednú časť hry začali lepšie opäť domáci. Gmitter sa s pukom v 23.minúte dostal cez Štindla, pred bránkou sa snažil nájsť Petrušku, ibaže ten bol odstavený. Ďalší priebeh druhej tretiny sa niesol viac-menej v duchu nerovnovážneho stavu na ľadovej ploche. Košické presilovky však takmer vôbec neohrozili Hiadlovského bránku, navyše Trenčania sa veľmi dobre bránili. Hokej strácal na kvalite, zostrovali sa fyzické súboje a hra sa zmenila na boj o každý centimeter ľadu. V 35.minúte vyhral v oslabení  rýchlostný korčuliarsky súboj Tvrdoň, predbehol domáceho obrancu, no jeho zakončenie nemalo potrebnú razanciu. Dukla ožila a v gólovej šanci sa ocitol ešte v tej istej minúte Sojčík, ktorý strieľal z osi útočného pásma bekendom, ibaže Hylák podržal svoj tím. Odpoveď oceliarov prišla necelé  dve minúty pred druhou prestávkou. Haščák unikol po ľavej strane, vnikol do pásma a našiel prihrávkou Bartoša, ktorý však ideálne netrafil odkrytú časť bránky Dukly. Trenčania napokon ešte inkasovali gól do šatne. V presilovke napriahol po Miklíkovej prihrávke od modrej Kolba a jeho strelu zastavila až sieť.

Tretiu tretinu otvorili Trenčania presilovkou, ktorú však nedokázali využiť a boli to práve Košičania, ktorí mohli na druhej strane klziska streliť gól. Biro za  bránkou neupratal puk do bezpečia, Baláž ho získal, spoza bránky našiel prihrávkou pred ňou Gmittera, Duklu však podržal Hiadlovský. Ten bol napokon po tretíkrát prekonaný v 49.minúte. Tabaček zaviezol v presilovke puk do pásma a otočil hru na druhú stranu. Tam sa ale Bartošovi nepodarilo na dvakrát prekonať Hiadlovského, gólové dielo dokončil do odkrytej bránky až Dravecký. Odpoveď zverencov Dušana Gregora však bola rýchla, keď puk po Gašparovičej strele doklepol za Hyláka Tybor. To bol však prvý aj posledný úspešný zásah Trenčanov v zápase, a tak ťahali práve hostia z Trenčína v 137. vzájomnom zápase za kratší koniec povrazu.