Novinky - 03.01.2012 20:42

Dukla otočila nepriaznivý vývoj zápasu so Žilinou

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Tomáš Kyselica

Dukla Trenčín – MsHK DOXXbet Žilina 5:4ts  (1:3, 2:0, 1:1) – rozh. nájazd Fabuš

Góly: 7. Mikula (Lelkeš, Vizváry), 24. Biro (Radulay, Filo), 25. Mikula, 52. Tvrdoň (Bednár, Tybor)  - 2. Stupka (Drábek, Nemec), 9. Kubiš (Linet, Sýkora), 10. Nemec (Stupka, Drábek), 56. Richard Huna (Sivák, Devečka).

Vylúčení: 4:5 , presilovky: 1:1 , oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Gašparík – Valach, Zvrškovec, 1960 divákov

Zostavy:

Trenčín: Kováč (od 11.min Hiadlovský) - Habšuda, Trefný, Biro, Gábriš, Vizváry, Štindl, Hlubuček, Bednár - Pardavý, Šťastný, Fabuš, Lelkeš, Sojčík, Mikula, Tybor, Gašparovič, Tvrdoň, Filo, Kopecký, Radulay. Tréner: D.Gregor

Žilina: Laco - Devečka, Kudělka, Leško, Dlouhý, Bokroš, Ďurkech, Staňo, Bajaník - Sivák, Ro.Huna, Ri.Huna, Drábek, Nemec, Stupka, Drevenák, Mikhailov, Smotrila, Sýkora, Linev, Kubiš. Tréner: M.Jančuška

Do stretnutia nastúpili hostia zo Žiliny zostra a hneď v prvom útoku mohli streliť gól. Drábek prihral na os klziska nabiehajúcemu Stupkovi, ktorý sa zrazu ocitol pred Kováčom sám, no jeho jemný dotyk s pukom dokázal brankár Dukly vyraziť. O niekoľko chvíľ nato v 2.minúte sa spolupráca dvoch „vlkov“ zopakovala a tentoraz už Žilina viedla. Drábek našiel Stupku na kruhoch a jeho strela preletela Kováčovi pomedzi betóny. Trenčanom sa podarilo vyrovnať v 7.minúte počas presilovej hry, kedy sa s pukom na hokejke dostal Mikula na modrú, odkiaľ vystrelil a jeho pokus skončil za Lacovým chrbtom. Nasledujúce minúty však priniesli domácim divákom značné prekvapenie. Žilina prevzala do rúk opraty hry a dvoma gólmi sa dostala opäť do vedenia. Najskôr sa spoza brány poľahky prepracoval k zakončeniu pred ňou Kubiš a dostal svoj tím do vedenia 2:1. To ale zďaleka nebolo všetko. Trenčania stratili v útočnom pásme puk, Drábek vysunul Stupku, ten ho spoza modrej z ľavej strany nahodil na Kováča, pred ktorým ho ale tečoval úspešne Nemec. To domáci brankár nevydržal a nechal sa vystriedať Hiadlovským. Žltočervení v ďalšom priebehu tretiny ostali zakríknutí a len ťažko sa presadzovali cez s pokojom hrajúcu Žilinu. Do konca prvej časti hry sa zverencom Dušana Gregora nepodarilo skorigovať nepriaznivý stav, a tak odchádzali do šatne s dvojgólovým mankom na svojho súpera.

O niečom inom už bola tretina číslo dva. Strednú časť začali domáci zhurta s cieľom streliť znižujúci gól, respektíve vyrovnať, čo sa im nakoniec aj podarilo. Najskôr v 24.minúte naservíroval puk spoza brány Radulay Birovi, ktorý strelou z prvej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Dukla sa pomaly nadychovala k lepšiemu výkonu a bolo vyrovnané. Obrovskú chybu urobil 52 sekúnd po druhom góle Trenčanov za vlastnou bránkou Leško, nechal tam puk Mikulovi, ktorý ho vzal, nakorčuľoval si pred bránu a vyrovnal. Rázom bola Dukla na nohách a nasledujúce minúty patrili jednoznačne domácim. Ozvalo sa aj publikum, no z náporu pred Lacom nedokázali žltočervení vyťažiť vedúci gól. K slovu sa po polovici zápasu dostala aj Žilina a hra sa postupne vyrovnávala. Po druhej tretine tak odchádzali mužstvá do kabín aj za vyrovnaného stavu 3:3.

Tretiu časť hry začali lepšie Trenčania a zásluhou Tybora sa mohli dostať aj do vedenia. Trenčiansky útočník sa ocitol v nájazde na Laca, no jeho krátku kľučku do forhendu zneškodnil v poslednej chvíli obranca Bokroš. Následne mohol dostať svojich do vedenia Gašparovič, no zaváhal v koncovke a k strele sa napokon nedostal. Žltočervení rázom ožili, pomohla im k tomu presilovka. Laco bol v ohni striel a pokusov, z ktorých však ani jeden neumožnil Dukle dostať sa po prvý raz v zápase do vedenia. Spomenúť môžeme Mikulov pokus na hetrik, Sojčíkovo natlačenie pred bránku, Birovu tvrdú strelu či Šťastného príklep po otočení hry Gábrišom v útočnom pásme. Žilina sa k vážnejšiemu ohrozeniu Hiadlovského nedostávala. Dukla mala možnosť dvoch presiloviek, no obrat sa podaril domácim dokonať až v 52.minúte. Bednár nahodil puk od modrej a Tvrdoňov krásny teč znamenal štvrtý gól Dukly. Laco bol v tomto prípade úplne bezmocný. Možnosť vyrovnať sa naskytla aj Žilinčanom, a v druhej presilovke po sebe ju ihneď využili. Hiadlovský mohol prikryť puk, rozhodol sa ho ale rozohrať. Ten sa dostal na žilinské hokejky a Richard Huna vyrovnal na 4:4. V závere mali možnosť žltočervení ešte strhnúť vedenie na svoju stranu, no Pardavého pokus len o centimetre míňal ľavý horný roh žilinskej bránky. Duel tak v riadnom hracom čase skončil nerozhodne.

V predĺžení boli aktívnejší domáci hráči a o zisku dvoch bodov vo svoj prospech mohli rozhodnúť. Tybor však v prečíslení neprihral Gašparovičovi, vystrelil a trafil Laca do masky. Žilinský brankár ustál aj niekoľko ďalších tvrdých streleckých pokusov, a tak ani ďalších 5 minút hry neprinieslo rozuzlenie.