Novinky - 22.12.2011 19:43

Zaslúžený trojbodový darček pod stromček z Nitry

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Tomáš Kyselica

HK Nitra –Dukla Trenčín  2:4 (1:0, 0:3,1:1)

Góly: 9. Gurčík (Valčák, Šumichrast), 59. Valčák - 22. Sojčík (Tybor), 33. Gašparovič (Tybor), 36. Sojčík (Biro, Mikula), 45. Tvrdoň (Fabuš, Pardavý)

Vylúčení: 6:4 navyše Mašlonka 5 + DKZ za úder do oblasti hlavy a krku a Gašparovič 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:1 , oslabenia: 0:0

Rozhodovali:  Lauff - Smerek, Smrek

Zostavy:

HK Nitra: Fedor - Rais, Ďurák, Gurčík, Konig, Árvay, Bača, Kružík, Grman - Hrnka, Štefanka, Mašlonka, Šumichrast, Valčák, Fojtík, Saliji Samir, Segľa, Ručkay, Púchovský, Piačka, Kluka. Tréner: L.Branikovič

Dukla Trenčín: Kováč - Habšuda, Trefný, Biro, Gábriš, Vizváry, Štindl, Hlubuček, Bednár - Pardavý, Fabuš, Tvrdoň, Tybor, Sojčík, Filo, Mikula, Gašparovič, Melichárek, Radulay, Kopecký, Lelkeš. Tréner: D. Gregor

Stretnutie sa začalo hrať vcelku svižne, na úvod mali viac z hry hostia z Trenčína. Už v 2.minúte sa dostal do veľkej šance Tvdoň, ktorý v prečíslení 2 proti 1 neprihral Fabušovi, rozhodol sa strieľať, no netrafil priestor brány. Nitrania sa len zriedka dostali pred Kováča, ale keď sa im to podarilo, snažili sa ohroziť trenčiansku bránku spoza obrancu. Žltočervení boli oveľa aktívnejší, no najväčšou prekážkou bol brankár Fedor. Ten v prvej tretine niekoľkokrát podržal svoj tím, a to bolo základom prvého gólu Nitry. Valčák sa v 9.minúte dostal s pukom cez modrú do pásma, na osi  sa snažil nájsť svojho spoluhráča, no puk sa odrazil od korčule jedného z Trenčanov na modrú ku Gurčíkovi, ktorý príklepom prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Dukla sa snažila jednogólový náskok Nitry zmazať a šance k tomu zverenci trénera Dušana Gregora mali, no nedokázali sa popasovať s formou Fedora, ktorý likvidoval absolútne všetko. Nitra mohla pred koncom prvej dvadsaťminútovky ešte navýšiť svoj náskok, keď Trefný pri nájazde na Kováča fauloval Valčáka a hlavný rozhodca Lauff nariadil trestné strieľanie. Útočník Nitry zvolil strelu a zoči-voči Kováčovi nepochodil.

Druhú časť hry odštartovali šancou domáci hokejisti, keď sa vyrazený puk Kováčom dostal k Raisovi, ktorý ho príklepom vypálil len tesne vedľa brány. Nitrania svoju šancu nevyužili, a tak prišiel rad na Duklu. Tybor pripravil gól Petrovi Sojčíkovi, ktorý sa dostal pred Fedora, obkorčuľoval ho a zasunul puk do siete. Od tohto momentu prevzala Dukla iniciatívu v hre a ďalší priebeh druhej tretiny patril Trenčanom. V 29.minúte prišla zlomová situácia. Mašlonka nastavil lakeť Fabušovi, ktorý pri ceste na striedačku zakrvavil celý ľad. Útočník Nitry inkasoval päťminútový trest za úder do oblasti hlavy a krku. Hostia sa spočiatku nevedeli v presilovke presadiť, no gólový moment napokon prišiel 82 sekúnd pred koncom trestu. Tybor našiel na modrej Gašparoviča, ktorého nahodenie sa na prekvapenie všetkých ocitlo za Fedorom. Trenčania boli pánmi na ľade, čo potvrdili svojím tretím gólom v zápase. Biro nahodil puk od modrej na Fedora, pred ktorým ho ukážkovo tečoval do brány Sojčík. Hlavný rozhodca Lauff si ešte overil platnosť gólu u videorozhodcu. Stav po druhej tretine bol teda 1:3 aj keď mohol byť ešte krajší v prospech hostí. To by ale museli Trefný s Mikulom premeniť svoje stopercentné šance.

Tretiu tretinu začali aktívnejšie domáci hokejisti, ktorí sa snažili znížiť náskok hostí z Trenčína, avšak neúspešne, pretože Kováča sa im vážnejšie nepodarilo ohroziť. K slovu sa tak dostali opäť žltočervení, no Tybor a po ňom ani Melichárek neuspeli. Podarilo sa to až v 45.minúte, kedy Tvrdoň obral Nitranov o puk, prihral Pardavému a ten ho naservíroval Fabušovi. Z jeho hokejky sa puk dostal len k Fedorovi, ktorý si ho napokon sám vrazil do vlastnej bránky. Štvrtý presný zásah bol však pripísaný Tvrdoňovi. Zverenci Dušana Gregora sa následne upokojili a s prehľadom kontrolovali ďalší priebeh hry. Nitra si ani počas presilovky nevytvorila vážnejšiu šancu, naopak mohla ešte inkasovať. Od ďalších gólov ju však musel zachraňovať Fedor. Závar tretej tretiny dohrávala Dukla v presilovke, no bola to práve Nitra, ktorej sa podarilo ešte vsietiť. Pri rovnovážnom stave hráčov na ľade sa k puku dostal Valčák a z bezprostrednej blízkosti vykresal ešte malinkú iskierku nádeje pre domácich. Do konca duelu sa už ale nič vážnejšieho neudialo, a tak si všetky body spod Zobora odváža zaslúžene žltočervená družina.