Novinky - 11.12.2011 19:49

Skalica si po víťazstve odniesla všetky tri body

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Tomáš Kyselica

Dukla Trenčín – HK 36 Skalica  1:3 (1:0,0:1,0:2)

Góly: 14.Tvrdoň – 21.Pálffy, 45.Pálffy (Školiak), 57.Školiak (Pálffy, Višňovský)

Vylúčení: 2:2,  presilovky: 0:0,  oslabenia: 0:1

Rozhodovali: Kubuš – Výleta, Šefčík; 2350 divákov

Zostavy:

Dukla Trenčín: Kováč - Habšuda, Trefný, Biro, Gábriš, Štindl, Bednár, Bobček, Hlubuček - Melichárek, Šťastný, Fabuš, Tybor, Gaparovič, Tvrdoň, Filo, Sojčík, Mikula, Radulay, Kopecký, Lelkeš. Tréner: D.Gregor

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Srnec, Kloz, Karlíček, Jaborník, Magušin - Pálffy, Školiak, Hruška, Obdržálek, Lušňák, Višňovský, Kutále, Holovič, Šátek, Jurík, Klejna, Konečný. Tréner: P. Oremus

Dukla začala aktívne a úvod prvej časti hry patril jednoznačne domácim hokejistom. Skaličania len málokedy dokázali ohroziť Kováča, tempo hry diktovala Dukla. Tej sa ako prvej naskytli aj gólové príležitosti, z ktorých sa ich napriek vcelku slušnému poštu podarila využiť len jedna. Ale nepredbiehajme udalosti a poďme postupne. Už po 43 sekundách hry sa dostal z rohu klziska pred Lakosila Tybor, no skalický brankár si pripísal prvý dôležitý zákrok a pre Trenčanov bolo následne zaťažko prekonať ho. Nevyšlo to opätovne Tyborovi po peknom prekľučkovaní sa obranou Záhorákov a ani Fabušovi. Tomu pripravil prihrávkou do tandemu stopercentnú šancu pred Lakosilom Šťastný, ibaže trenčiansky kanonier nebol tentoraz úspešný. Ešte pred týmito momentmi sa valil sám na Kováča Školiak, dobre sa však vrátil Gábriš a v páde vypichol hokejkou Skaličanovi puk.

Druhú tretinu otvorila Dukla síce presilovkou, no namiesto strelenia gólu v nej inkasovala. Fabuš chyboval pri rozohrávku, Pálffy vystihol jeho zámer a zoči-voči Kováčovi bol úspešný strelou medzi betóny. Trenčanov gól ako keby pribrzdil a do ďalšieho priebehu sa rozbiehali ťažko. Skalicu naopak postavil na nohy a zelenobieli bolo odrazu aktívnejší a hlavne nebezpečnejší. V 28.minúte zachytil Pálffy opäť rozohrávku Trenčanov, zadovkou prenechal puk Školiakovi, ktorého z osi pásma Kováč vychytal. Muž číslo jeden v domácej svätyni následne zneškodnil aj dorážku Hrušku. O niekoľko desiatok sekúnd sa dostali k slovu aj Trenčania. Kopecký našiel prihrávkou cez bránkovisku nabiehajúceho Radulaya. Ten vypálil z prvej, no bránku Skalice netrafil. V 37.minúte vyšiel zo súboja dvojice Školiak – Kováč opäť víťazne domáci brankár, tentoraz excelentným zákrokom. Školiak sa ocitol sám pred ním, zvolil bekendový blafák, Kováč sa síce rozložil na ľad, ibaže lapačku nechal vo vzduchu, a tou predviedol vynikajúci semafor. Po dvoch tretinách tak svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 1:1.

Úvodná šanca v záverečnej časti hry patrila Trenčanom. Prišla po Gábrišovej strele príklepom od modrej. Lakosil vyrazil puk len pred voľného Fabuša, ale tomu chýbalo k zakončeniu pól kroku vzad, aby dorážal puk do prázdnej brány. V 45.minúte sa dostala do vedenia Skalica, keď sa Kováč rozbehol z brány von, Školiak poslal puk spoza brány  Pálffymu a ten po druhýkrát zasunul puk do brány Dukly. Trenčania sa snažili ihneď o odpoveď. Mikula sa predral po bočnom mantineli, Lakosil sa rozbehol proti nemu. Útočník Dukly sa snažil brankára Záhorákov obísť, no nepodarilo sa mu to a trafil len jeho výstroj. Trenčania mali snahu o vyrovnanie, ibaže v týchto chvíľach zápasu vynikala prehľadná defenzíva Skalice. Žltočervení pritvrdili, snažili sa zrýchliť hru, no napriek všetkému sa im presadzovalo ťažko. V 52.minúte zachytil rozohrávku Skalice Fabuš, posunul sa s pukom dopredu a vystrelil dobre zápästím, no Lakosil jeho pokus udržal medzi vyrážačkou a betónom. O dve minúty neskôr si mohol spytovať svedomie Sojčík. Po tlaku v pásme prišla bomba Štindla od modrej, ktorá sa odrazila od zadného mantinelu k menovanému hráčovi,  Lakosilove čaro ale pokračovalo a rýchlym presunutím zmaril aj túto šancu. Skalica rozhodla o svojom víťazstve definitívne v čase 57:23, kedy Pálffy prepasíroval puk pred Kováča, kde bol nikým nekrytý René Školiak, ktorý pretlačil puk do bránky. Trenčania tak strelili opäť iba jeden gól, čo je na víťazstvo v zápase málo a všetky tri body museli ponechať Záhorákom, ktorí natiahli svoju sériu víťazných duelov na šesť.