Hviezdy nesvietia iba po zotmení...

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Tomáš Kyselica, sita
Martin Jakúbek (kapitán Dukly Trenčín) vľavo a Branislav Jánoš (kapitán Výberu SR) vpravo pri úvodnom podávaní rúk.

Dukla Trenčín - výber Slovenska 4:11 (0:4, 3:3, 1:4)
Góly: 26. Sojčík (Filo, Radulay), 28. O. Mikula (Trefný, Filo), 31. Tybor (Melichárek, Sojčík), 53. Lelkes (O. Mikula, Habšuda) - 12. Pálffy, 15. Šatan (L. Hudáček, Vandas), 17. Michal Novák (Pálffy, R. Školiak), 19. M. Hruška (Šatan), 30. Lušňák (Pálffy), 33. M. Bakoš (D. Brejčák), 35. M. Bakoš (J. Mucha, Dravecký), 49. Pálffy, 56. Šatan (Švarný), 59. Michal Novák (Marcel Haščák), 60. L. Hudáček (M. Hruška)
Vylúčení, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Nosek, Milan Novák, 3838 divákov.

Zostavy:
Dukla: V. Kováč - Štindl, Gabriš, Martin Chovan, Trefný, Habšuda, E. Bednár - O. Mikula, A. Šťastný, Melichárek - Tybor, Sojčík, Lelkeš - Radulay, P. Kopecký, Filo - Jakúbek
Slovensko: Konrád (41. Šimboch) - Michal Novák, J. Tabaček, J. Mucha, Ďaloga, M. Hruška, Švarný, D. Brejčák, Jankovič - Pálffy, R. Školiak, Lušňák - Michel Miklík, B. Jánoš, Marcel Haščák - Vandas, Šatan, L. Hudáček - Dravecký, Kukumberg, M. Bakoš

Na štadióne v Trenčíne sa zišlo "3838" divákov , ktorí mali možnosť pred úvodným buly spoznať podrobné predstavenie hráčov oboch tímov. Tí prichádzali na ľad postupne po jednom. V drese Dukly nastúpil s číslom 38 a kapitánskym céčkom na drese synovec Pavla Demitru Martin Jakúbek. Na veľkoplošnej obrazovke boli následne odvysielané zábery najznámejších a najdôležitejších gólov Pavla Demitru počas svojej kariéry nielen v reprezentácii, ale i v Dukle Trenčín počas výluky NHL. Úvodne buly vhodili medzi hokejky oboch kapitánov, ktorým bol za výber Slovenska Branislav Jánoš, desať hráčov juniorského tímu Dukly. Po tomto akte sa už začal zápas pri príležitosti nedožitých 37. narodenín kapitána Slovenska na poslednom domácom šampionáte. Prvý gól prišiel v 12.minúte, kedy ukázal Žigmund Pálffy všetkým, ako sa premieňajú samostatné nájazdy. Ten svoj na Kováča zakončil jednoduchou strelou do pravého horného rohu. Druhý presná zásah priniesla 15.minúta a pre zemnu umenie Miroslava Šatana. Sám sa ocitol pred Kováčom, dostal prihrávku, párkrát si prehodil puk z bekendu na forhend, čím rozhodil Kováča a následne zasunul puk za jeho chrbát. O dve minúty už bolo 0:3 zásluhou Michala Nováka, ktorého nahodená strela skončila za Kováčom. Skóre prvej tretiny na 0:4 uzavrel gólovou strelou z priestoru medzi kruhmi Milan Hruška. Dukla si taktiež dokázala vytvoriť šance a usilovný bol v tejto činnosti paradoxne obranca. Ladislav Gábriš sa ocitol v troch gólových, no ani jednu nepremenil. Zaujala taktiež Lelkešova strela od modrej, ktorú jemne pred Konrádom pohladil hokejkou Ondrej Mikula. Puk zmenil smer, ale trafil Konráda len do výstroja. Prvá časť hry tak bola zo strany Dukly bezgólová.

Druhá tretina priniesla 6 gólov, na každej strane zhodne po tri. Trenčania ako keby sa našli v zápasoch extraligy, keď  ani počas exhibície nedokázali premeniť niektoré čisté šance na gól. Napriek tomu však tri puky nakoniec skončili za chrbtom Konráda. Prvýkrát v zápase sa presadil z Trenčanov Peter Sojčík po peknej kombinačnej akcii v útočnom pásme. Ďalšie góly prichádzali postupne.  Zápas bol nabitý peknými akciami, ktoré sme mohli vidieť na oboch stranách. V dobrom svetle sa prezentovali aj obaja brankári, keď napriek inkasovaným gólom predviedli ešte krajšie zákroky, ktoré by museli v extralige dvíhať divákov zo sedadiel. Exhibícia splnila svoj účel, diváci po zvyšok celého zápasu videli pekné góly a o tom, že ich nebolo málo, svedčí aj konečné skóre.