Novinky - 27.11.2011 21:14

V derby zápase tretia prehra so Slovanom v tejto sezóne

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Tomáš Kyselica, sita
Roman Tvrdoň ustál súboj s obrancom Slovana Bratislava Lukášom Bohunickým, ktorý padá na ľade.

Góly: 30.Tvrdoň (Šťastný) - 13.Hudáček (Preisinger, Kukumberg), 18.Šatan (Skokan), 36.Lipiansky (Šatan, Kukumberg),

Vylúčenia:  4:8 Presilovky: 1:1 Oslabenia: 0:0

Rozhodcovia: Lauff – Novák, Valach

Dukla Trenčín: Hiadlovský - Štindl, Gábriš, Chovan, Trefný, Bobček, Bednár, Habšuda - Tybor, Šťastný, Tvrdoň, Mikula, Sojčík, Lelkeš, Melichárek, Kopecký, Filo, Radulay, Daňo, Koložváry. Tréner: D.Gregor

Slovan Bratislava: Konrád - Bohunický, Dobroň, Švárny, Jass, Ďatelinka, Fruhauf - Hudáček, Kukumberg, Preisinger, Bakoš, Lipiansky, Šatan, Skokan, Bulík, Bartánus, Cíger, Buc, Sloboda. Tréner: Š.Mikeš

Úvod stretnutia bol taký, aký každý očakával. Zápas mal od začiatku náboj a Trenčania sa do svojho súpera pustili s veľkým odhodlaním streliť mu prvý gól. Už po desiatich sekundách od úvodného vhadzovanie hľadal Šťastný pred bránkou úplne voľného Tybora, no prihrávka po ľade mala príliš veľkú razanciu. Dve presilovky stavali Duklu do psychickej výhody, no Konráda dokázali hráči v žltočervených dresoch ohroziť až pri tej druhej. Tvrdoň sa s pukom dostal spoza brány pred ňu, prvým pokusom však trafil Konráda do hrude a a pri dorážke nebol taktiež trenčiansky center úspešný. A keď Trenčania povedali ponúknutým šanciam nie, rad prišiel na Slovan. Tu sa už začína kopírovať scenár minulých vzájomných stretnutí týchto rivalov na ľade v Trenčíne. Slovan dokáže svoju šancu premeniť na gól. Kukumberg vyhral buly pre Preisingera, ten posunul Hudáčkovi, ktorý sa ocitol sám pred Hiadlovským a nemal problém otvoriť skóre duelu. Druhý úder prišiel o necelých päť minút neskôr. Skokan zamotal obrane Dukly hlavu za bránkou, prihrávkou našiel nabiehajúceho Šatana, ktorý poslal puk druhýkrát bez problémov za Hiadlovského. Slovanisti dobre čistili nielen priestor pred Konrádom, ale aj celé vlastné obranné pásmo a Trenčania sa len ťažko presadzovali. Fyzicky mali belasí navrch a do konca prvej tretiny nedovolili zverencom Dušana Gregora skóre skorigovať.

Dukla nastúpila do druhej tretiny s cieľom dohnať dvojgólový náskok súpera, no boli to práve Slovanisti, ktorí mohli skórovať ako prví . Najskôr však Gábriš zneškodnil prečíslenie Buca s Ďatelinkom, keď sa hodil do prihrávky prvého menovaného a zabránil šanci belasých. V 25.minúte ukázal kus svojho hokejového myslenia Šatan, po pravej strane unikol sám pred Kováča. Naznačil pohyb smerom za bránku, následne si puk prehodil na forhend a snažil sa ho umiestniť za bránkovú čiaru popri tyčke, Kováč mu však tento úmysel vystihol. V polovici duelu mali Trenčania možnosť  zahrať si presilovku o dvoch hráčov, ktorá sa im napriek nie príliš oslnivému začiatku napokon podarila využiť. Buc v obrannom pásme stratil hokejku, Tvrdoň mal puk na tej svojej a z priestoru medzi kruhmi ho poslal zápästím za Konrádov chrbát. Dukla následne zacítila možnosť na vyrovnanie a zovrela svojho súpera, no Tyborove pokusy na gól nestačili. V 36.minúte dostali rovnakú možnosť presilovky o dvoch hráčov aj Slovanisti. Belasí dvojnásobnú presilovku síce nezužitkovali, no vynahradili si to v pokračujúcej výhode o jedného hráča. Švárny mal na modrej dlho napriahnuté, všetci sa sústredili na strelu a pozabudli na Jána Lipianskeho, ktorý sa ocitol pri ľavej tyčke z pohľadu Kováča  sám a bez problémov umiestnil puk do prázdnej bránky. Hráči Dukly opäť zapli v ofenzíve, Tvrdoňov blafák prekazil však vracajúci sa obranca belasých v nájazde a Melichárkov bekend po vykorčuľovaní si pred bránku so šťastím udržal vo výstroji Konrád. A keď Bakoš nepremenil nariadené trestné strieľanie, druhá tretina sa skončila nerozhodne 1:1.

Slovan nastúpil do tretej tretiny s cieľom rozhodnúť zápas ešte jedným gólom. Dobrú príležitosť mal  už po 58 sekundách Šatan, ktorý sa v prečíslení s Kukumbergom pohral s brániacim obrancom Dukly, no jeho strelu vykryl perfektným zákrokom Kováč lapačkou. Akcia však pokračovala, keď sa odrazený puk dostal k Romanovi Kukumbergovi, ktorý ho poslal po ľade z prvej do odkrytej brány. Brankár Dukly sa však stihol presunúť a zabrániť už takmer istému gólu. Slovanu sa štvrtý gól streliť nepodarilo, a tak obsadili belasí stredné pásmo a účelnou hrou nepúšťali Duklu k žiadnemu náznaku šance. V 48.minúte sa napokon ocitol puk za chrbtom inak výborne chytajúceho Konráda, no hlavný rozhodca, síce nemal brankár belasých puk pod kontrolou, pískol do píšťalky a následný gól potom nemohol uznať. Trenčania sa v ďalšom priebehu už nedokázali vzchopiť a presadiť, tri body si preto po druhýkrát v tejto sezóne odváža spod Čákovho hradu Slovan.

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "V prvej tretine sme dostali dva úplne zbytočné a lacné góly a takýto náskok si skúsené mužstvo akým Slovan je, dokáže umnou hrou postrážiť. Navyše po kontaktnom góle prišiel opäť zbytočný faul z našej strany a v následnom oslabení sme dostali ďalší gól. Hoci sa naše mužstvo snažilo a chlapci bojovali, opäť sa ukázal rozdiel v hernej kvalite medzi týmito dvoma súpermi. Budeme musieť náš káder posilniť, pretože v opačnom prípade môžeme mať veľké problémy."

Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Prvú tretinu sme odohrali excelentne, vytvorili sme si nej dvojgólový náskok, čo rozhodlo o našom víťazstve. Ďalší priebeh zápasu už bol vyrovnanejší a hral sa atraktívny hokej. Nechali sme sa príliš často vylučovať a to nás občas vyhodilo z rytmu ale nakoniec sme tento náročný zápas dotiahli do víťazného konca."