Novinky - 18.11.2011 19:34

Dukla opäť pozná chuť víťazstva po výhre v Skalici

Huste.tv Autor: Huste.tv

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Góly: 14. R. Školiak (Pálffy, Šmach), 38. J. Hruška (Pálffy, R. Školiak) - 3. O. Mikula, 16. A. Šťastný (Martin Chovan, Sojčík), 27. P. Kopecký (T. Melichárek, M. Filo), 30. Sojčík (M. Filo, Martin Chovan), 60. O. Mikula (Sojčík)
Vylúčení: 3:5 , presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Bučka, Gula, Karlíček, Magusin - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Klejna, M. Šátek, Holovič - Štepán, R. Konečný, J. Jurík

Trenčín: Hiadlovský - Martin Chovan, Trefný, Hlubuček, Gabriš, Bobček, Bednár - T. Melichárek, P. Kopecký, M. Filo - O. Mikula, A. Šťastný, Sojčík - Tybor, R. Tvrdoň, M. Daňo - Koložváry, Lalkeš

Trenčianska Dukla mala do zápasu vynikajúci vstup, keď už v 3.minúte otvoril skóre stretnutia Ondrej Mikula po peknej akcii. Skalicu troška úvodný gól zaskočil, no zverenci trénera Petra Oremusa sa ihneď  snažili o vyrovnanie. Školiakovi sa to nepodarilo a Trenčania sa následne nasťahovali do útočného pásma, v ktorom zovreli domáci tím, avšak bez gólového efektu. Skalica sa  snažila o vyrovnávajúci gól rovnakým spôsobom, no Hiadlovský si poradil aj s Pálffyho strelou spoza obrancu v 10.minúte. Záhoráci sa predsa len dočkali vyrovnania v 16.minúte, keď dokázali využiť posledné sekundy presilovky o dvoch hráčov. Školiakovu strelu si do vlastnej bránky nešťastne zrazil brankár Dukly. Skalica sa však netešila dlho, pretože nerozhodný stav sa zmenil už po 134 sekundách hry. Chovanovu strelu vyrazil Lakosil len pred Andreja Šťastného, ktorý puk dorazil do siete a zabezpečil Dukle vedenie o jeden gól po prvej siréne. Za spomenutie však ešte stojí akcia domácich z 18.minúty, kedy zakončoval pred Hiadlovským osamotený Šmach, ibaže brankár Dukly svoj tím podržal.

V 24.minúte si hokejisti Dukly vytvorili pri avizovanom vylúčení tlak pred Lakosilom, ktorý však nedokázali premeniť na tretí gól. Ten prišiel až v 27.minúte. Filo vyhral buly, z čoho ťažil strelou z prvej Melichárek. Jeho pokus opečiatkoval tyčku skalickej brány, no následné doklepnutie Kopeckého si už do nej cestu našlo. Trenčanom sa puky odrážali priamo na hokejku, čoho dôkazom bol aj štvrtý dosiahnutý gól. Lakosil nedokázal udržať Tyborovu strelu a na rozdiel troch gólov pohodlne zvyšoval Peter Sojčík. Skalica ostala opäť mierne zaskočená a späť do hry sa dostala pred koncom druhej časti hry v 38.minúte. Peknou strelou spomedzi kruhov sa prezentoval domáci Hruška, ktorý vyvrátil zákony fyziky a po odraze od tyčky skončil puk nakoniec za bránkou čiarou. Platnosť úspešného zápasu musel ešte odobriť videorozhodca, ktorý  uznal gól za regulárny.

Do tretej časti hry tak nastupovali Trenčania s dvojgólovým náskokom a opraty zápasu mali vo svojich rukách. Sústredenosť hráčov Dukly bola na mieste a cez pozornú obranu Trenčanov sa domácim Záhorákom len veľmi ťažko darilo presadiť. Vzruch na štadióne nastal až v 48.minúte, kedy skončila Višňovského strela na tyčke trenčianskej brány. Tú počas ďalšieho priebehu stretnutia pozorne strážil Tomáš Hiadlovský a do konca zápasu už neinkasoval. V 55.minúte vytiahol však zákrok  stretnutia ochranca domácej svätyne Vlastimil Lakosil, keď sa na neho rútila dvojica Tybor – Daňo. Prvý menovaný pripravil šancu na piaty gól talentovanému mladíkovi v drese Dukly Markovi Daňovi, jeho strelu však dokonale pokryl Lakosil lapačkou po krásnom a rýchlom presunutí. Piateho úspešného zásahu sa však Trenčania napokon dočkali. Sekundu pred záverečnou sirénou upravil na konečných 2:5 do prázdnej bránky strelec prvého gólu zápasu Ondrej Mikula po prihrávke od Trefného.

Peter Oremus (tréner Skalice): "Samozrejme, že nie sme spokojní s výsledkom. Boli sme pomalí, chýbal nám pohyb a agresívna hra. Nezvládli sme zápas najmä v defenzíve."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "V súčasnosti máme problémy so zostavou. Na hráčoch, ktorí nastúpili, bolo vidieť veľkú zodpovednosť. Splnili sme do bodky, čo sme si povedali. Dokázali sme veľa strieľať a presadili sme sa."