Novinky - 15.11.2011 20:01

Body s Martinom sme stratili v závere

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Tomáš Kyselica

Dukla Trenčín - MHC Mountfield Martin 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Góly: 51. A. Šťastný (O. Mikula, Sojčík) - 46. Miroslav Ižvolt (Macejka, Sobota), 53. Galamboš (J. Markovič), 59. Macejka (Miroslav Ižvolt, Sobota). Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Radulay (Trenčín) na 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Kacej, Bundil, 1920 divákov.

Dukla: V. Kováč - Martin Chovan, Trefný, Hlubuček, Bolf, E. Bednár, Gabriš - O. Mikula, Sojčík, A. Šťastný - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - T. Melichárek, M. Daňo, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Koložváry.

MHC Mountfield: M. Šimko - L.Kozák, Martin Výborný, Zukal, Hriňa, Matejka, Drgoň, Brcko, Tupý - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Macejka, Miroslav Ižvolt, Sobota - Vartovník, Kriška, Šišovský - Themár, Zeliska, Škumát.

V nie príliš výdatnej návšteve a za prítomnosti tuhej zimy privítala Dukla v 20.kole Tipsport extraligy hokejistov Mountieldu Martin. Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán, no s pribúdajúcim časom sa dostala Dukla k hernej prevahe, ktorú však nedokázala premeniť na úvodný gól, hoci šancí nato mala požehnane. V 3.minúte prišlo k prvému väčšiemu vzruchu na štadióne, kedy Trenčania ťahali rýchly protiútok po pravej strane Šťastným a menovaný hráč vyskúšal pozornosť Šimka tvrdým príklepom. Ten skončil síce na tyčke, ale z vonkajšej strany. V 6.minúte dali o sebe vedieť aj Martinčania, Šišovský však svoju príležitosť pred Kováčom nevyužil. Dukla v nasledujúcom priebehu prvej časti hry zovrela Martin viackrát v jeho obrannej tretine, no výborný Šimko podržal  tím MHC a nedovolil strelám Fila, Daňa či Mikulu preniknúť za svoj chrbát. Prvú tretinu uzavrela šarvátka, z ktorej sa následne vyvinula bitka. Radulay sa snažil dokorčuľovať vyrazený puk Šimkom, no nestíhal a pred brankárom MHC zabrzdil. To sa nepáčilo Drgoňovi, ktorý ihneď chytil Radulaya okolo krku a držal ho hlavou dole niekoľko sekúnd. Útočníka Dukly to rozzúrilo, až zhodil rukavice a ukázal Drgoňovi, že biť sa vie.

Len 24 sekúnd po prestávke prišla azda najväčšia šanca na gól v zápase. Prvá formácia MHC vyšachovala Trenčanov a vo finálnej fáze zakončoval bekendom Markovič. Kováč stihol včas roztiahnuť svoje betóny k tyčkám, a tým ľavým z jeho pohľadu prekazil kapitánovi MHC gólovú radosť. Podobný presun absolvoval brankár Dukly aj pri šanci Thémara, ktorý zachytil rozohrávku Dukly a mieril do odkrytého priestoru brány, ibaže Vladimír Kováč predviedol ďalší skvelý zákrok. Zahanbiť sa nenechal ani Šimko, a tak v následnom protiútoku zlikvidoval Tyborovu strelu z prvej. Spoločný súboj si títo dvaja hráči mohli zopakovať ešte v tom istom striedaní, kedy sa slovenský reprezentant rútil od modrej sám na Šimka, ručnú však zatiahol Drgoň. Po zákroku nasledovalo vylúčenie, čo vyvolalo vlnu nevôle na štadióne v zmysle, prečo nie je trestné strieľanie. Prvá polovica druhej časti hry ešte pútala šancami na jednej či druhej strane, no obaja brankári si až do jej konca ustrážili čisté konto.

Posledná časť hry prelomila gólové suchoty prvých dvoch tretín, no v neprospech Dukly. Vedenia sa ujali Martinčania, keď sa parádnou strelou prezentoval spoza dvoch obrancov v žltočervených dresoch Ižvolt. Kováč nemal nárok na puk odrazený od brvna a letiaci za jeho chrbát. Dukla sa úmorne snažila o odpoveď, ktorá nakoniec prišla v 51. minúte, keď sa odrazený puk po strele od modrej dostal k Šťastnému pred prázdnu bránku a ležiaci Šimko na ľade sa len prizeral puku letiacemu do siete. Dukla ožila v ofenzíve, no príležitosti Daňa či Tybora ostali nevyužité. K slovu sa tak dostali opäť hráči Mountfieldu, ktorí z ojedinelého pobytu v útočnom pásme strelili druhý a zároveň vedúci gól. Markovič vzal puk Hlubučekovi, prihral ho pred bránu Galambošovi a jeho strelu z prvej zastavila až sieť. Definitívnu podobu výsledku dal situáciou ako cez „kopirák“ s druhým gólom Sobota. Martinčania porazili Duklu prvý raz v tejto sezóne, ešte k tomu na jej vlastnom ľade a tri body tak putujú pod Turiec.

HLASY PO ZÁPASE

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Napriek optickej prevahe, ktorú sme mali, sme neodohrali dobrý zápas. Nezvládame zakončovanie našim útočných akcií, ale najmä sa neustále opakujú nevynútené individuálne chyby v našich zadných radoch. Na martinskom mužstve bolo vidieť veľké oduševnenie, ktoré mi na našej strane akosi chýbalo. Chémia tímu pravdepodobne nie je taká, aká by mala byť, preto sa na mužstvo budeme musieť pozrieť aj z tejto stránky."

Branislav Stolárik (asistent trénera Martina): "Snažili sme sa pokračovať v takom štýle, ktorý nám priniesol úspech v predchádzajúcich zápasoch. Pozorné bránenie a snaha o rýchle brejky, to všetko podporené výborným výkonom brankára nám priniesli plný bodový zisk aj v tomto zápase, takže sme samozrejme veľmi spokojní. Všetko nám vyšlo aj s prispením šťastia, ktoré každé mužstvo k úspechu nevyhnutne potrebuje."