Novinky - 27.10.2011 18:41

Prehra rozdielom triedy

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: Tomáš Kyselica

HC Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 1:0 (1:0,0:0,2:0)

Góly: 13. Šatan (Hudec, Kukumberg), 45.Bakoš (Balej, Bulík), 49.Bulík (Bakoš, Balej)

Slovan: Konrád – Bohunický, Dobroň, Švárny, Jass, Ďatelinka, Frühauf, Lichanec, Janík – Macho, Kukumberg, Hudec, Skokan, Lipiansky, Šatan, Bakoš, Bulík, Balej, Cíger, Preisinger, Buc. Tréner: Š.Mikeš

Trenčín: Kováč – Chovan, Bednár, Hlubuček, Trefný, Bolf, Gábriš, Bendík, Imrich – Mikula, Sojčík, Lelkeš, Tybor, Gašparovič, Tvrdoň, Pardavý, Śťastný, Melichárek, Radulay, Daňo, Filo. Tréner: D.Gregor

Prvá tretina súboja medzi domácim Slovanom Bratislava a Duklou Trenčín nepriniesla príliš atraktívny hokej. Trenčanom sa Konráda neporadilo ani len vážnejšie ohroziť, keď zaznamenali v prvých dvadsiatich minútach len tri strelecké pokusy. Domáci boli v tejto štatistike podstatne aktívnejší. Na Kováča vyslali až pätnásť pukov, z ktorých jeden skončil za chrbtom brankára Dukly. Všetko spôsobili dve vylúčenia Trenčanov v krátkom časovom intervale a belasí sa ujali vedenia v stretnutí práve počas presilovky o dvoch hráčov. Kombinačnú akciu zakončoval na kruhu strelou z prvej Hudec, Kováč puk vyrazil len pred seba, kde si ho hokejkou pritiahol pred bránou stojaci Miroslav Šatan a otvoril skóre stretnutia. Trenčania mali k dispozícii dve početné výhody o jedného hráča, ani v jednej nedokázali Konráda ohroziť. Stav po prvej tretine tak nakláňal misky váh na stranu domácich.

Ani nástup do druhého dejstva nenaznačoval zlepšenie. Prvá päťminútovka sa niesla ešte v duchu prvej tretiny, no následne prebrali opraty hry do svojich rúk Trenčania, ktorí mali hneď niekoľko  príležitostí na vyrovnanie. V prvej sa ocitol Daňo s Pardavým, no ani strela prvého menovaného a ani následná dorážka navrátilca do zostavy Dukly Jána Pardavého sa neujala. V polovici zápasu predviedla výborné striedanie štvrtá formácia Dukly, v ktorom Trenčania zahodili dve čisté gólové šance. Najskôr sa Radulay ocitol sám pred brankárom belasých, no jeho pokus z prvej Konrád vyrazil. O pár sekúnd nato mohol ten istý hráč opäť streliť gól. Dostal sa do podobnej pozície ako pri prvej situácii, kedy v prečíslení po prihrávke Fila strieľal z prvej, no Konrád sa stihol presunúť a udržať si čisté konto. Tempo hry v nasledujúcich minútach upadlo. Trenčania sa dopustili opäť niekoľkých nedovolených zákrokov, za ktoré pykali hrou v oslabení. Slovan sa nedokázal výrazne presadiť a k slovu sa dostali opäť Trenčania. Tentoraz však vo vlastnom oslabení, kedy unikol domácej obrane Gašparovič, no v samostatnom nájazde sa jeho strela nad Konrádovu lapačku neujala.  V posledných minút druhej časti hry prebral štafetu opäť Slovan, no gólové šance Buca či obrancu Jassa, ktorý si nakorčuľoval do voľného priestoru na strelu a ohrozil Kováča, ostali nevyužité. Po druhej tretine preto svietil na kocke rovnaký stav ako po tej prvej.

Trenčania za nepremenené šance  pykali v úvodných minútach tretieho dejstva. Balej našiel pred bránkou peknou prihrávkou úplne voľného Martina Bakoša, na ktorého obrana Dukly zabudla a domáci útočník zoči-voči brankárovi Dukly nezaváhal. Trenčania sa ani nestihli spamätať a rázom bolo už 3:0. Kombinačnú akciu domácich zakončil po prihrávke na kruh do horných priestorov Kováčovej brány Bulík. Početnosť streľby hráčov v žltých dresoch musela narobiť trénerovi Gregorovi veľa vrások na tvári, pretože za 15 minút tretej tretiny vystrelili na Konráda hostia iba jeden puk. Spolu ich za celý zápas bolo iba 10 a s takým počtom striel sa v zápase vyhrávať nedá.

Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Sme spokojní s výkonom. Po domácej prehre so Skalicou som rád, že sme sa dobre pripravili. Prostredné dejstvo bolo vyrovnanejšie, potom po druhom góle Trenčín rezignoval a už sa len dohrávalo.“

Dušan Gregor (tréner Trenčína): “V prvom dejstve nie je čo hodnotiť, bol to nedôstojný hokej vzhľadom na meno oboch klubov. Druhá tretina bola ako-tak 'pozerateľná', v tretej sme urobili mnoho chýb a nemali sme šancu na úspech. Bol to škaredý hokej, v ktorom jednooký zdolal slepého.“