Kováč so shutoutom vo Zvolene

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 16. M. Filo (Radulay), 28. J. Gašparovič (Sojčík, Trefný), 53. R. Tvrdoň
Vylúčení: 9:7 na 2 min, Marek Slovák 2+10 za nešportové správanie, Vantroba (obaja Zvolen) 2+10 za napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: R. Lauff, M. Korba, P. Korba, 1513 divákov

Zostavy:
Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Vantroba, Hraško, Ťavoda, Šiška - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, M. Čurilla, Brabenec - Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Leskovjanský, Sikela, Méry
Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, E. Bednár, Gabriš, Hlubuček, Bolf, Trefný, Štindl, Imrich - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, R. Lelkeš - Radulay, M. Daňo, M. Filo

Úvod zápasu síce patril domácim hokejistom, ale Ďaloga ani Hraško nenašli recept na Kováča. V 7. minúte sa do prvej vážnejšej šance dostali hostia, no Gašaprovič neuspel pred Škrečkom. V 16. minúte Radulay nahodil ľahký puk od modrej, zvolenský brankár ho neudržal, čo využil M. Filo - 0:1. V závere tretiny mal vyrovnávajúci gól na hokejke Škvaridlo, ale nepodarilo sa mu prestrčiť puk za trenčianskeho gólmana. V druhej tretine boli nebezpečnejší hostia, v presilovke Hlubuček, Tvrdoň a najmä Sojčík, ktorý sa zoči-voči Škrečkovi nepresadil. Brankár Zvolena však urobil aj druhú chybu, po ktorej domáci pykali V oslabení vystrelil od modrej Trefný, Škrečko puk nezachytil, z dorážky ťažil Sojčík a Gašparovič upravil zblízka na 0:2.
Domáci potom hrozili, ale nevedeli sa presadiť. V 29. minúte po Škvaridlovej strele Kováč nevedel kde je puk, v 32. min neprekonal brankára hostí M. Jurík a potom neuspel ani Marek Slovák. Aj na začiatku tretej tretiny mal šancu znížiť nepriaznivý stav ten istý hráč, no nepresadil sa z blízka. V 49. min sa na opačnej strane ocitol v šanci Pardavý, no trafil len do Škrečka. Zvolenčania potom nevyužili deväťnásťsekundovú presilovku o dvoch hráčov a v 53. min pykali, keď v hre štyroch proti štyrom predviedol peknú individuálnu akciu R. Tvrdoň, rutinérsky zakončil na konečných 3:0.