Novinky - 07.01.2024 19:06

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:2 v 34. kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr

Hokejisti HC Košice zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 v nedeľňajšom zápase 34. kola Tipos extraligy. Bolo to pre nich prvé víťazstvo po dvoch prehrách a zároveň prvé v kalendárnom roku 2024. Víťazný gól strelil v 47. minúte útočník Patrik Lamper. Trénerovi michalovského tímu chýbalo pre zdravotné problémy až 13 hráčov.
        V stretnutí dlho dominovali brankári, veľkou oporou svojho tímu bol predovšetkým domáci Glosár. Diváci čakali na prvý gól až do 31. minúty, keď sa presadil útočník hostí Havrila. Domáci vyrovnali v 45. minúte zásluhou Fedora, pre ktorého to bol prvý gól v extralige. Krátko na to sa Košičania dostali k presilovke, v ktorej Lamper upravil na konečných 1:2.

TEL - 34. kolo:
        HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
        Góly: 45. Fedor (Varga, Stripai) - 31. Havrila (Ferenc), 47. Lamper (Berger, Zech). Rozhodovali: Žák, Hronský – Knižka, Jedlička, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0
        Michalovce: Glosár - Pišoja, Michalčin, Bodák, Cibák, Jasečko, Stripai - Daugavinš, Buc, Paločko - Vašaš, Fedor, Bjalončík - Kabáč, Solenský, Valach - Varga, Prokopovič, Matta
        Košice: Riečický - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Mihalik - Lamper, Pollock, Fejes - Jääskeläinen, Berger, Chovan - Rogoň, Šimun, Jokeľ - A. Bartoš, Havrila, Bačo