Novinky - 13.10.2023 20:00

HK DUKLA Ingema Michalovce - HC MIKRON Nové Zámky 2:1 v 9. kole Tipos extraligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr

Aj tento duel 9. kola hokejovej Tipos extraligy ste mohli sledovať na JOJŠPORT alebo prostredníctvom aplikácie JOJPLAY. 

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce triumfovali v 9. kole Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 2:1. Domáci zvíťazili po dvoch zápasoch, v ktorých sa im nepodarilo získať ani bod. O oba góly sa postaral lotyšský legionár Kaspars Daugaviņš. Jeho tím je tak na šiestom mieste tabuľky s rovnakým počtom bodov ako Košice a Slovan. Novozámčania sú druhí, s rovnakým počtom bodov ako Zvolen, ktorý mal zápas k dobru.
        Skóre otvoril až v druhej tretine domáci Tomáš Mikúš po prihrávke Radeka Prokeša spoza bránky. Daugaviņš vyrovnal na konci prostredného dejstva, keď profitoval z akcie Chasea Pearsona. Ten istý hráč zariadil svojmu tímu plný bodový zisk štyri a pol minúty pred koncom, skóroval z brejku v oslabení.

        Tipos extraliga – 9. kolo:
        HK Dukla Ingema Michalovce – HC MIKRON Nové Zámky 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
        Góly: 39. Daugavinš (Pearson), 56. Daugavinš - 22. T. Mikúš (Prokeš). Rozhodovali: Orolin, Štefik – Ordzovenský, Valo. vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2664 divákov.
        Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Pišoja, Macejko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Fedor, Korenčik – Daugavinš, Newton, Santos – Valach, Newton, Heard – Stripai, Solenský, Bjalončík - Vašaš, Buc, Kabáč
        Nové Zámky: Ovečka - Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Novajovský - Loggins, Roy, Stupka - T. Mikúš, Prokeš, Michnáč - Števuliak, Ondrušek, Šišovský - Fafrák, Barto, Kováč

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora