Novinky - 06.10.2023 20:14

HK Dukla Ingema Michalovce - HC 05 Banská Bystrica 0:4 v 7. kole

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojšport / tasr

Aj tento duel 7. kola hokejovej Tipos extraligy ste mohli sledovať naživo na svojej televízii prostredníctvom aplikácie JOJPLAY.

Hokejisti Banskej Bystrice natiahli víťaznú šnúru v Tipos extralige už na päť zápasov. V piatkovom dueli 7. kola triumfovali na ľade Michaloviec 4:0 a po siedmich stretnutiach majú na konte 15 bodov.
        Výraznú rolu v drese hostí zohralo kanadské duo Carter Turnbull (2+2) a Matt Wilkins (0+3). Turnbull poslal Bystričanov do vedenia v 5. minúte a oba góly prvej tretiny vsietil za asistencie Wilkinsa. V záverečnom dejstve sa presadil Marcus Vela, ktorý je s piatimi zásahmi momentálne najlepší strelec Bystrice. Na konečných 4:0 upravil v 52. minúte Adam Stránský, asistovali mu Turnbull s Wilkinsom.

Tipos extraliga – 7. kolo:
        HK Dukla Ingema Michalovce – HC '05 Banská Bystrica 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
        Góly: 5. Turnbull (Wilkins), 17. Turnbull (Wilkins), 43. Vela (Hora, Turnbull), 52. Stránsky (Turnbull, Wilkins). Rozhodovali: Rojík, Orolin – Šoltés, Bogdaň, vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0
        Michalovce: Škorvánek – Cibák, Acolatse – Korenčík, Macejko – Mihalik, Michalčin – Pišoja, Fedor; – Paločko, Newton, Daugavinš – Heard, Pearson, Santos – Bjalončík, Buc, Valach – Kabáč, Suja, Solenský
        Banská Bystrica: Krošelj – Bačík, Hora – Ďatelinka, Wilde – Dame-Malka – Pavúk – Žabka; – Wilkins, Vela, Turnbull – Žitný, Bíreš, Matoušek – Macek, Stránsky, Faith – Plančár, Sojka, Štrauch