Novinky - 13.09.2019 19:50

Michalovčanom vyšiel debut v najvyššej súťaži. Rozstrieľali Liptákov

Zdroj: sita, huste.tv

Hokejisti Michaloviec zažili úspešnú premiéru v slovenskej najvyššej súťaži Tipsport lige. V piatkovom dueli prvého kola základnej časti na domácom ľade zdolali MHk 32 Liptovský Mikuláš hladko 5:1.

Zemplínčania rozhodli o svojom triumfe vydarenou druhou tretinou, v ktorej trikrát skórovali. V presilovke otvoril skóre fínsky legionár Aki Juusela, o minútu neskôr sa presadil Matej Giľák a v početnej výhode uspel aj holandský bek Mike Dalhuisen. V záverečnej časti hry pridali domáci dva presné zásahy z hokejok Christopha Lalancetta so Samuelom Chalupom a hostia zaznamenali len čestný gól vďaka Radoslavovi Macíkovi.

Hokej - Tipsport liga 2019/2020 - 1. kolo:

HK Dukla Ingema Michalovce - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Góly: 25. Juusela (Dalhuisen, Lalancette), 26. Giľák (Safaralejev, Linet), 36. Dalhuisen (Mašlonka, Zekucia), 41. Lalancette (Juusela, Mašlonka), 55. Chalupa (Hamráček, Toma) - 47. Macík (K. Ozolinš, Stehlík)