Novinky - 15.03.2024 20:47

HK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 5:1 , stav série 2:2

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojsport / tasr

Všetky zápasy play-off hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili vo štvrtom zápase predkola play off Tipos extraligy nad HKM Zvolen 5:1 a vyrovnali stav série na 2:2. O postupujúcom do štvrťfinále tak definitívne rozhodne piaty duel, ktorý je na programe v nedeľu o 18.00 h vo Zvolene.
        Mikuláš sa v piatkovom stretnutí ujal vedenia vo 4. minúte zásluhou šikovného teču Matta Berryho, hostia odpovedali už o 26 sekúnd neskôr gólom Mitchella Hultsa. Opätovné vedenie vrátil domácim Alexander Avcin, ktorý dostal presnú prihrávku na hokejku do jazdy medzi kruhy a prehodil brankára Jakea Kupského. V druhej tretine mali Liptáci herne navrch a svoju prevahu vyjadrili ďalšími dvoma presnými zásahmi. Najprv využil presilovku Haralds Egle a potom sa ujalo nahodenie Petra Hraška - 4:1. Liptáci si už vedenie postrážili, v závere spečatil triumf do prázdnej bránky Marland Quince. Troma asistenciami sa pod víťazstvo podpísal Martin Réway.

        štvrtý zápas predkola play off Tipos extraligy /na tri víťazstvá/:
        HK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
        Góly: 4. Berry (Lalík, Mezovský), 9. Avcin (Réway, Quince), 26. Egle (Berry, Réway), 28. Hraško, 58. Quince (Réway, Avcin) - 5. M. Hults (Lukosevicius, Hecl). Rozhodovali: Novák, Crman – Bogdaň, Durmis, vylúčení: 5:8 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1451 divákov.
        HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov - Ullman, Lalík, Mezovský, Thompson, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, J. Sukeľ – Nespala, Vankúš, T. Nauš
        Zvolen: Kupsky - Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok - Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – Kašlík, Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – Kolenič, V. Fekiač, Gábor
        /stav série: 2:2/

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora